Ana Sayfa Destek Facebook Verilerinizi Android ve iOS Uygulamasından Nasıl İndirebilirsiniz?

Facebook Verilerinizi Android ve iOS Uygulamasından Nasıl İndirebilirsiniz?

0
Facebook Verilerinizi Android ve iOS Uygulamasından Nasıl İndirebilirsiniz?

Birkaç ay öncesine kadar Facebook verilerimizi (sadece) bilgisayarlarımıza indirebiliyorduk. Artık bu verileri iPhone ve Android telefonlarımıza da rahatça indirebilmekteyiz. Böylelikle indirdiğiniz bu verileri telefonunuzdaki (destekleyen) uygulamalarla entegre edebileceksiniz veya sadece hesabınızı dondurmak istediğinizde, öncelikle verilerinizi indirebileceksiniz.

Bu özellik size bütün gönderilerinizi (paylaşımlarınızı), fotoğraflarınızı, videolarınızı, yorumlarınızı, beğenilerinizi ve reaksiyonlarınızı (dürtme, paylaşımlara emoji ile yanıt verme, vs), arkadaş listenizi, takipçi listenizi, (ikamet ettiğiniz) yerler listenizi, yüklediğiniz uygulamaları, ilgilendiğiniz veya sizinle ilgili reklam konuları, konum geçmişinizi, arama (search) geçmişinizi, çağrı (arama) ve mesaj geçmişinizi, hesabınızda ‘Hakkınızda’  bölümünde yer alan bilgilerinizi ve daha birçok veriyi indirmenize olanak sağlıyor.

iOS veya Android cihazınızdan Facebook verilerinizi indirebilmek için, cihazınızda güncel (en son versiyon) Facebook uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Cihazınızda güncel (en son versiyon) Facebook uygulaması yüklü ise, aşağıdaki adımları takip ederek Facebook verilerinizi cihazınıza indirebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Android veya iOS cihazınızda Facebook uygulamasını açın (ve giriş yapmadıysanız, Facebook hesabınıza giriş yapın). Daha sonra sağ-üst kısımdaki üç-çizgi (≡) simgesine dokunun.

Facebook Verilerinizi Android ve iOS Uygulamasından Nasıl İndirebilirsiniz?

  • Açılan menü listesinde sırasıyla ‘Ayarlar ve Gizlilik (Settings & Privacy)’ ‘Hesap Ayarları (Account Settings)’ menülerine dokunun ve daha sonra açılan ayarlar sayfasında ‘Facebook Bilgilerin (Your Facebook Information)’ menüsüne dokunun.

  • ‘Facebook Bilgilerin (Your Facebook Information)’ başlığı altında açılan menü listesinde ‘Bilgilerini (verilerini) indir (Download your information)’ menüsüne dokunun.

  • Gönderiler (paylaşımlar), fotoğraflar (photos) gibi, hesabınıza (profilinize) ait indirebileceğiniz verileri listeleyen ve seçebilmenizi sağlayan sayfa açılacak. Varsayılan olarak tüm seçenekler (veriler) seçilidir. ‘HİÇBİRİNİ SEÇME (DESELECT ALL)’ butonuna tıklayıp, seçilen tüm seçenekleri iptal ettikten sonra, indirmek istediğiniz verileri kendiniz tek tek seçebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • İndirmek istediğiniz verileri seçtikten sonra ‘Tarih aralığı (Date range)’ kısmından, indirmek istediğiniz verilerin tarih aralığını; ‘Format’ kısmından, indirmek istediğiniz verilerin (kaydedileceği ve indirileceği) dosya formatını; ‘Medya kalitesi (Media quality)’ kısmından ise, indirilecek veri dosyanın kalitesini (tercihinize göre) seçebilirsiniz. Dosya formatı bakımından JSON formatındaki dosyalar, verilerin başka servislere transferi açısından, HTML formatındaki dosyalara göre daha kullanışlıdır. Tercihinize uygun tüm seçenekleri seçtikten sonra alt kısımda bulunan ‘DOSYAYI OLUŞTUR (CREATE FILE)’ butonuna dokunun.

  • İndireceğiniz verilerin boyutuna bağlı olarak, dosyanın oluşturulması belli bir süre alacaktır. Dosya oluşturulduktan sonra ‘İNDİRİLEBİLİR (HAZIR) DOSYALAR (AVAILABLE FILES)’ başlığı altındaki ‘İNDİR (DOWNLOAD)’ butonuna tıklayıp, Facebook verilerinizi içeren dosyayı telefonunuza indirebilirsiniz.

Size ait birçok fotoğraf, video, resim ve diğer birçok veri Facebook’ta bulunduğundan dolayı, kaçınılmaz olarak, kendinizi Facebook’a bağlı (bağımlı hissediyorsanız, tüm verilerinizi indirdikten sonra Facebook’un kancasından kurtarabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA