Ana Sayfa Destek Facebook Messenger’da Gizli Konuşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger’da Gizli Konuşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

1

Günümüz dünyasında iletişim alanında vazgeçilemeyecek unsurlar listesinin ilk sıralarında yer alan online mesaj uygulamalarının popüleritesi her geçen gün biraz daha artıyor. Öyle ki önceki zamanlarda cep telefonları üzerinden kısa mesaj yazmakta zorlanan kullanıcılar bile bugünlerde WhatsApp Messenger, Facebook Messenger gibi uygulamaları kullanıyorlar. Online olarak uçtan uca mesajlaşma uygulamalarının ülkemizde her geçen gün biraz daha yükselen trendinin en önemli sebebi, eskiye göre oldukça ucuzlayan mobil internet paketi fiyatlarıdır diyebiliriz.

 

Her geçen gün biraz daha gelişen ve maliyetleri azalan mobil internet paketleriyle birlikte cep telefonlarındaki kısa mesaj uygulamalarının yerine geçen online mesaj uygulamalarını kullanan kullanıcıların akıllarındaki en büyük soru işaretlerinden biri de online uygulamalar üzerinden yapılan görüşmelerin üçüncü kişiler tarafından takip edilmesi riskiydi. Bu riske karşı geçtiğimiz aylarda dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, geliştirdiği “uçtan ucaşifreleme teknolojisi ile WhatsApp üzerinden yapılan görüşmelerin üçüncü kişiler tarafından takip edilemeyeceğini garanti ettiğini açıkladı. WhatsApp’ı, “uçtan uca şifreleme”  teknolojisi konusunda bir diğer popüler mesajlaşma uygulaması Telegram takip etti.

Tüm bu gelişmelerin ardından dünya üzerinde yaygın bir şekilde kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelen, dünyanın en büyük sosyal platformu Facebook’un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger da uçtan uca şifreleme teknolojisini kullanmaya başladığını açıkladı. Ancak uygulamadaki güncelleme, varsayılan ayar olarak gelmiyor; yalnızca kişisel olarak seçilen mesajları şifreleyebiliyor. Bilindiği üzere uçtan uca şifreleme özelliği WhatsApp ve Telegram üzerinde varsayılan olarak geliyor ve tüm yazışmaları kapsıyordu.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Biz de Facebook Messenger üzerinde konuşmalar nasıl gizlenir, sizler için derledik.

Facebook Messenger üzerinden şifreli olarak bir görüşme yapmak istediğimizde, öncelikle görüşmek istediğimiz kişinin sohbet sayfasına giriyoruz. Daha sonra sağ üstte bulunan menü tuşuna basarak Gizli Konuşma bölümüne giriyoruz.

facebook-messenger-gizli-konusma-1

facebook-messenger-gizli-konusma-2

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu adımda karşımıza Gizli Konuşma özelliği ile ilgili bir bilgilendirme ekranı gelecektir.

facebook-messenger-gizli-konusma-3

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu işlemlerin ardından gizli görüşmeyi başlatacağımız kişinin konuşma sayfası klasik Facebook Messenger mavisinden çıkıp siyah temaya bürünecektir. Facebook Messenger üzerinden yaptığınız gizli görüşmeler belirli bir sürenin ardından kendini imha edecektir. Mesajların kendi kendini sileceği süreyi ise siz belirliyorsunuz. Konuşma sayfası ekranında bulunan saat ikonuna tıkladığınızda, gönderdiğiniz mesajların karşıdaki kişi tarafından görüldükten sonra silineceği süreyi seçebiliyorsunuz.

facebook-messenger-gizli-konusma-4

 

facebook-messenger-gizli-konusma-5

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. merb.bir sorunum var..facebookun bir arkadaşımızda konuştuğumuz penceresı var ya ..yani alt zemın rengi..önceden orası mavi renkli değildi.son bır ıkı yıldır konuşma penceremızdekı yazı yazdığımız pencerenın alt zemın rengi mavi oldu..ve ben bunu ıstemıyorumm..cunku yazılar net görülmüyor..ve ben bu renkten kurtulmak ıstıyorum..eskı orijinal rengine dönmesını ıstıyorum..facebookun klasik Facebook Messenger mavisinden nasıl kurtulurum acaba..yardımcı olabılırmısınız..ama bişeyı dıyım..ayarlarda renk değiştirme dıye bişey var başka renkler ıcın..ama ben onlarıda ıstemıyorum..orijinal eski rengine yanı sanırım alt zemın rengi beyazdı..ben o renge dönmesini istiyorum yazdıklarımız yazlarda siyah olsun..yardımcı olabılırmısınız acaba..

Comments are closed.