Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Mavi Tik Alma ve Öncelikli Görünür Olma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Facebook Mavi Tik Alma ve Öncelikli Görünür Olma İşlemleri Nasıl Yapılır?

0

Facebook mavi tik alma işlemi, geçtiğimiz yıllara nazaran son derece kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Doğrulanmış hesap rozetini alabilmek için öncelikli olarak belli başlı kriterleri yerine getirmeli ve hemen ardından başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Dilerseniz, sosyal medya kullanıcıları tarafından merak edilen Facebook mavi tik alma işlemini gelin daha ayrıntılı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Adım Adım Facebook Mavi Tik Alma İşlemi

Sosyal medya platformu Facebook’ta doğrulanmış hesap sahibi olabilmek için öncelikli olarak belli başlı kriterleri yerine getirmeli ve hemen ardından başvuru işlemlerinizi yapmalısınız. İşte, mavi tik rozeti alabilmek için aranan temel kriterler;

1.Gerçekçi Olun

Facebook mavi tik rozeti alabilmek için mutlaka sayfanızın veya profilinizin gerçek bir kişiye ait olması gerekmektedir. Eğer, sayfanız gerçek bir markaya veya kişiye ait değilse ne yazık ki başvuru işlemleriniz olumsuz sonuçlanacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

2.Etkileşim Son Derece Önemli

Sosyal medya platformunda doğrulanmış hesap sahibi olabilmek için mutlaka takipçilerinizle etkileşime girmeli ve son derece aktif bir sayfaya sahip olmalısınız. Tüm bunların yanı sıra sayfanız da profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı da olmalıdır. Ayrıca, hesabınızda mutlaka düzenli periyotlarda paylaşım yapıyor olmanız da oldukça önemlidir.

3.Hakkında Bölümü Eksiksiz Olmalı

Facebook sayfanızda veya profilinizde yer alan hakkında bölümü mutlaka eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Her ne kadar birçok kullanıcı tarafından önemsenmeyen bir alan olsa da mavi tik rozeti alabilmek için son derece önemlidir.

Facebook Mavi Tik Alma Başvuru Formu Nasıl Hazırlanır?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sosyal medya platformu Facebook’ ta doğrulanmış hesap sahibi olabilmek için yukarıda yer alan kriterleri karşılıyor olmanız gereklidir. Söz konusu kriterleri karşılayan kişiler, sosyal medya platformunun özel olarak hazırladığı formu eksiksiz bir şekilde doldurmalı ve işleme alınabilmesi için göndermelidir. Facebook tarafından hazırlanan bu formda şu bilgilerin doldurulması gereklidir;

  • Doğrulama türünü (Sayfa veya Profil) doğru bir şekilde seçmelisiniz.
  • Sayfanızın veya profilinizin kategorisini belirtmelisiniz.
  • Başvuru yapacağınız ülkeyi doğru olarak sisteme girmelisiniz.
  • Güncel kimlik fotoğrafını çekmeli ve başvuru formuna yüklemelisiniz.
  • Tüm bunların yanı sıra neden doğrulanmış hesap rozeti almak istediğinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde sisteme girmelisiniz.
  • Ayrıca, varsa diğer sosyal medya adreslerinizi de sistem içerisinde belirtmeli ve formu göndermelisiniz.

Yukarıda da görüldüğü üzere Facebook mavi tik alma işlemi son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Bilgilerin yanlış bir şekilde girilmesi durumunda başvurunuz onaylanmayabilir veya mavi tik rozetiniz geri alınabilir. Aşağıda yer alan bağlantı seçeneği sayesinde başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Facebook Platformunda Doğrulanmış Hesap Sahibi Olmak Hangi Avantajları Sağlar?

Facebook platformunda doğrulanmış hesap sahibi olmak, oldukça çeşitli avantajlar sağlamaktadır. İşte, mavi tik rozetinin sağladığı avantajlar;

  • Doğrulanmış hesap rozeti sayesinde etkileşim oranınız artar.
  • Mavi tik rozeti sayesinde sahte hesapların önüne geçebilir ve güvenliğinizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz.
  • Doğrulanmış hesap sahibi olan şirketlerin potansiyel müşteri oranı da ciddi anlamda artmakta ve satış hacimleri yükselmektedir.

Yukarıda da görüldüğü üzere sizlerde son derece kolay bir şekilde Facebook mavi tik alma başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra rozetiniz sayfanızda veya profilinizde hemen görülecektir. Eğer başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa 30 gün sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.

 

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA