Facebook marketplace çalışmıyor

Facebook Marketplace çalışmıyor, ilan ekleyemiyorum veya ilanları görüntüleyemiyorum.

Facebook Marketplace Çalışmıyor

Uygulamayı Güncelle: Facebook uygulamasını veya tarayıcınızda kullandığınız Facebook web sürümünü güncelleyin. Güncellemeler, Marketplace’in işlevselliğini ve performansını iyileştirebilir.

Cihazınızı Yeniden Başlatın: Cihazınızı yeniden başlatarak geçici ağ veya uygulama sorunlarını çözebilirsiniz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin: Stabil bir internet bağlantısına sahip olduğunuzdan emin olun. Zayıf veya ara ara kesintili bir bağlantı, Marketplace’in düzgün çalışmasını engelleyebilir.

Önbelleği ve Çerezleri Temizleyin: Tarayıcınızın önbelleğini ve çerezlerini temizleyin veya Facebook uygulamasının önbelleğini silerek, olası veri çakışmalarını giderebilirsiniz.

Başka Bir Tarayıcı veya Cihaz Kullanın: Sorun tarayıcıya veya cihaza özgü olabilir. Bu nedenle, farklı bir tarayıcı veya cihaz kullanarak Marketplace’i deneyin.

Facebook Destek İle İletişime Geçin: Sorun  hala varsa, Facebook’un destek kısmıyla iletişime geçin. Marketplace ile ilgili genel bir sorun olabilir ve onlar size daha fazla yardımcı olabilirler.

Facebook Uygulaması Ön Bellek Temizliği

Uygulamayı yeniden başlatmak sorununuzu çözmezse, Facebook uygulamasının önbellek dosyalarını temizlemek gerekebilir. Herhangi bir uygulamada bir sayfayı ziyaret ettiğimizde, sistemimiz daha sonra aynı sayfaya erişmek için uzun süre beklememek için o sayfaların bazı eski kopyalarını (önbellek) saklar.

Facebook marketplace açılmıyor

Ancak, bu önbellekler zarar gördüğünde, çeşitli sorunlar ortaya çıkar. Önbellek dosyalarını temizlemek isterseniz, aşağıdaki adımları izleyin:

Başlamak için, Facebook uygulamasından Uygulama Bilgisi’ni seçin. Verileri temizlemek için temizle veriler düğmesine tıklayın. Facebook Marketplace çalışmıyor ise ön belleği temizlemek iyi bir seçenek olabilir.

Ardından, önbellek dosyalarını kaldırmak için Önbelleği Temizle’yi tıklayın. Bu kadar. Şimdi Facebook uygulamasını tekrar çalıştırarak Facebook Marketplace’e erişebilir olduğunuzdan emin olun.

Yeni Bir Facebook Profili Oluşturun

Eğer son zamanlarda doğrulanmamış bir Facebook hesabı açtıysanız, platforma erişim sağlayamayabilirsiniz. Bu kısıtlama, mevcut kullanıcılar için güvenliği sağlamanın yanı sıra dolandırıcılardan da kullanıcıları korur. Bu durumda ise Marketplace’e erişim sağlayana kadar sadece beklemeniz gerekebilir. Kaydolmak için Kaydolma sayfasına gidin ve kayıt formunu doldurun. Facebook Marketplace çalışmıyor ise yeni bir profil oluşturarak denemek iyi bir seçenek olabilir.

Facebook uygulamanızın düzgün çalıştığından emin olmak için yeniden başlatmanız en iyisi olacaktır. Ayrıca, bu Facebook uygulamanızın işlevselliğini etkileyebilir. Ancak çoğu durumda, basit bir yeniden başlatmanın bu hatayı çözmek için yeterli olacağını belirtmek gerekir. Eğer işe yaramazsa, Facebook uygulamasını yeniden başlatın.

Facebook marketplace ilanlar

Facebook Bağlantılı Uygulamaları Devre Dışı Bırakın

Web tarayıcıları genellikle üçüncü taraf eklentiler, eklentiler ve uzantılar tarafından desteklenir. Bu eklemeleri ekleyerek, web tarayıcınızın işlevselliğini ve özelliklerini geliştirebilirsiniz. Facebook Marketplace çalışmıyor ise sonradan yüklediğini Facebook uygulamalarını kaldırmanız gerekebilir.

Ancak, kötü niyetli eklentiler veya uzantılar Facebook’un anormal davranış sergilemesine neden olabilir ve bu uzantılar diğer kişilerin Facebook profilinizle ilişkilendirilmiş bilgileri görüntülemesine, kopyalamasına ve düzenlemesine izin verebilir. Dahası, Facebook, anormal davranış tespit ederse hesabınızın erişimini sınırlayabilir.

Web tarayıcınızdaki eklentilerle ilgili bir sorun yaşıyorsanız, bunları kaldırarak sorunu çözebilirsiniz. Tarayıcınıza özgü uzantıları kaldırmak istiyorsanız, tarayıcınız için belirtilen talimatları izleyin. Örnekleme amaçlı olarak, Chrome’dan üçüncü taraf uzantıları kaldıralım.

Bilgisayarınızda Chrome’u açın. Üst sağ köşede hamburger menüsüne (3 nokta) tıklayın, ardından daha fazla araçlar’a tıklayın ve ardından açılan alt menüde Uzantılar’a tıklayın. Daha sonra kaldırmak istediğiniz uzantıyı seçin ve Kaldır’ı tıklayın. Kaldırmak istiyorsanız, Kaldır’ı tıklayın. Chrome dışında farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız, o tarayıcıyla ilgili adımları izlemelisiniz.

Facebook Bölgesel Kısıtlamalar

Facebook Marketplace platformunun mevcut olarak 70 ülkede bulunduğu bilinmektedir. Marketplace’e erişmek için belirtilen ülkede bulunmanız gerekmektedir. Ancak, bulunduğunuz yerde erişim kısıtlamaları varsa, bölge değiştirilmedikçe Marketplace’e erişemezsiniz.

Ayrıca, platformda kullanabileceğiniz sadece belirlenmiş diller bulunmaktadır. Facebook dil ve bölge ayarlarınızı değiştirmek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

  1. Facebook hesabınızla oturum açın.
  2. Sağ üst köşedeki ok simgesine tıklayın ve “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine gidin.
  3. “Ayarlar”ı seçin.
  4. Sol taraftaki menüden “Dil ve Bölge” seçeneğine gidin.
  5. “Dil” bölümünde, kullanmak istediğiniz dili seçin.
  6. “Bölge” bölümünde, bulunduğunuz ülkeyi seçin.
  7. Değişiklikleri kaydetmek için sayfanın alt kısmındaki “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine tıklayın.

Facebook hesabınıza giriş yapın. Açılır menüden Ayarlar ve Gizlilik seçeneğini seçin. Ardından, dilinizi değiştirmek için Dil düğmesine tıklayın. Dil ve Bölge formatlarını seçin ve düzenleyin.

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, çoğu rahatsızlık belirli bir düzeyde sıfırlanacağından dolayı gider. Ağ bağlantısı açısından ise, bağlantıları yeniden kurar. Bu tavsiyeyi takip ederseniz, Facebook Marketplace sorununu çözebilirsiniz.

Sonraki Facebook marketplace nedir