En kullanışlı Google ekletileri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Google en çok tercih edilen tarayıcıdır. Bu yüzden kullanıcılar için işe yarayan birçok eklenti bulunuyor. İşte en kullanışlı Google eklentileri.

Nasıl eklenti eklenir?

Eklentilere geçmeden önce Google eklenti nasıl eklenir bilmekte fayda var.

  • Chrome Web Mağazası’nı açın.
  • İstediğiniz uzantıyı bulun ve seçin.
  • Chrome’a Ekle’yi tıklayın.
  • Bazı uzantılar belirli izinlere veya verilere ihtiyaç duyup duymadıklarını size bildirir. Onaylamak için Uzantıyı ekle’yi tıklayın.

Önemli: Yalnızca güvendiğiniz uzantıları onayladığınızdan emin olun.

İş yerinizdeki veya okulunuzdaki bir bilgisayarı kullanıyorsanız. Kuruluşunuz bazı uzantıları engellemiş olabilir.

En kullanışlı Google ekletileri

En kullanışlı Google ekletileri

 

WhatsChrome

WhatsApp Web gibi bir çalışma dinamiğine sahip olan WhatsChrome. Whatsapp’taki mesajlaşmalarınızı Chrome üzerinden yapabilmenize olanak veriyor. Masaüstü bildirimlerini etkinleştiren uygulama. Gelen mesajlardan anında haberdar olabilmenize, mesaj atabilmenize, fotoğraf, video paylaşabilmenize. Ve ancak paylaşılan dosyaları kolayca indirebilmenize ortam hazırlıyor. Ayrıca WhatsappWeb‘ten farklı olarak, mesajları silebilme özelliği. Ve sonra arka planda etkin olarak çalışabilme özelliği gibi ekstra avantajlar da sunuyor.

Mail Checker Plus

Özellikle iş ile ilgili bir eklenti olarak sunulan Mail Checker Plus, Gmail bağlantısı kurarak size gelen mailleri kolayca yönetebilmenize ve görüntüleyebilmenize yardımcı oluyor. Tarayıcınızın sağ üst kısmına küçük bir simge olarak eklenen eklenti, gelen mailleri anında size gösteriyor. Gmaile girmeden maillerinizi görüntüleyebilme imkânı sağlayan uygulama, mailin kimden geldiğini de küçük bir resimle göstererek daha pratik kullanım sunuyor.

İnstagram Eklentisi

En popüler sosyal ağlardan biri olan Instagram için geliştirilmiş olan Chrome Instagram eklentisi, ancak Instagram’ı kolayca kontrol edebilmenize yardımcı oluyor. Telefonunuza ihtiyaç duymadan rahatça Instagram’a erişmenizi sağlayan eklenti, pratik ve anlaşılır arayüzü ile büyük kolaylık sunuyor. Instagram akışı ve hikayeleri hızlı bir şekilde görüntülemenizi sağlayan eklenti, beğeni ve yorum gibi etkileşimleri de rahatça yapabilmenize imkân veriyor.

AwesomeScreenshot

 

İnternette dolaşırken gördüğünüz bir sayfanın, fotoğrafın ya da videodan bir kesitin fotoğrafını almanızı sağlayan AwesomeScreenshot, istediğiniz yerin görüntüsünü alabilmenizi sağlıyor. Görüntüyü aldığınız anda yeni bir sekmede açan uygulama, sonra görüntü üzerinde düzenlemeler yapabilmenize de yardım ediyor. Ayrıca sayfanın tamamında ekran görüntüsü almanızı sağlayan eklenti. Rahat ve pratik arayüzü sayesinde kolay bir kullanım sunuyor.

Son Güncelleme 2 Haziran 2022 Yazar Pınar Güldökmez