En iyi lazer yazıcılar, en iyi mürekkep püskürtmeli modelleri bile utandıran mükemmel baskı sunar. Kopyalama ve tarama özelliği sunan lazer hepsi bir arada yazıcıyla, günümüz yazıcıları metin sayfalarını karıştırmaktan çok daha fazlasını yapıyor. Bu cihazlar, sayfa başına daha ucuz baskı maliyetlerinden daha iyi belge kalitesine kadar her türlü avantajı sağlar.

Screenshot 2 3

İster ev, ister küçük ofis için bir yazıcıya ihtiyacınız olsun, ister sadece uygun fiyatlı bir ünite isteyin, en iyi lazer yazıcıyı seçmenize yardımcı olmaya hazırız. Lazer yazıcı incelemelerimiz için hızı, baskı kalitesini, kullanım kolaylığını ve maliyeti değerlendiriyoruz. Testlerimize göre, en iyi lazer yazıcı, üstün baskı kalitesi ve hızı sayesinde Editörlerin Seçimi ödüllü Brother MFC-L2750DW’dir .

Diğer yazıcılarla tam bir karşılaştırma için, hangi teknolojinin sizin için doğru olduğunu görmek üzere mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcı kılavuzumuza bakın. Ev ve ofis için en iyi hepsi bir arada seçimlerimize göz atmak için genel olarak en iyi yazıcı seçimlerimize bakın.

En iyi lazer yazıcılar hangileridir?

Genel olarak en sevdiğimiz lazer yazıcımız, küçük bir ofisin tüm baskı ihtiyaçlarını hızlı ve verimli bir şekilde karşılayacak şekilde tasarlanmış, hepsi bir arada özelliklere sahip siyah beyaz bir lazer yazıcı olan Brother MFC-L2750DW’dir. Hızlı baskı ve kopyalamanın yanı sıra, hızlı bir belge besleyiciye ve son derece düşük sayfa başına maliyete sahiptir.

Diğer favoriler arasında, tek renkli baskı, tarama ve kopyalama özelliği sunan ve çok uygun bir fiyata satılan bütçe dostu kardeş HL-L2390DW yer alıyor. Biraz daha pahalı bir alternatif olarak, HP LaserJet pro M148FDW, iki taraflı yazdırma için dupleksleyici ve çok sayfalı belgeleri taramak ve kopyalamak için otomatik belge besleyici ve faks işlevi gibi birçok özelliğe sahip başka bir harika lazer yazıcıdır – diğer lazer yazıcı favorilerimizde bulamayacağınız bazı ofisler için sahip olunması gereken bir ürün.

Lazer yazıcı nasıl seçilir

Herhangi bir tür yazıcı seçmek söz konusu olduğunda, temel bilgiler aynıdır. Muhtemelen lazer baskının, benzer mürekkep püskürtmeli modellere göre daha düşük sayfa başı maliyetle profesyonel görünümlü metin belgeleri ürettiğinin farkındasınızdır. Ancak dikkate alınması gereken başka özellikler de var.

Tarama ve kopyalama gibi hepsi bir arada işlevler , yukarıdaki listedeki tüm modellere dahil edilmiştir, ancak daha az yaygın olan bir işlev, faks özelliğidir. Tıbbi veya yasal belgelerle çalışıyorsanız, faks zorunludur ve bunu içeren bir yazıcıya ihtiyacınız olacaktır.

Baskı hızı , bir yazıcının bir belgedeki bir sayfayı ne kadar hızlı tamamlayacağını ifade eder. İncelemelerimizde, dakikada sayfa olarak ölçülen bu özelliği test ediyoruz. Sık veya yüksek hacimlerde baskı yapmanız gerekiyorsa, daha yüksek baskı hızları ödemeye değer.

Baskı kalitesi başka bir sorundur, ancak lazer yazıcıların çoğu, belgelerin profesyonel görünmesini sağlayan keskin ve ayrıntılı mektup formlarıyla alabileceğiniz en iyi baskı kalitesinden bazılarını sunar.

Çoğu lazer yazıcıda elde edemeyeceğiniz şey renkli ve fotoğraf baskısı özelliğidir. Piyasada renkli lazer yazıcılar varken, daha pahalılar. Bunların arasında, her renkli yazıcı fotoğraf basmak için uygun değildir ve özellikle lazer yazıcılar için özel fotoğraf kağıdı gerektiren yazıcılar.

Uygun fiyatlı toner dolumlarının bile zaman içinde bazı ilişkili masrafları olduğundan, baskı maliyetleri her yazıcı için süregelen bir sorundur. Ürün açıklamalarımızda ve incelemelerimizde sayfa başına daha düşük bir maliyet bulun ve baskı maliyetlerinin bir yazıcıyı diğerinden nasıl daha iyi hale getirebileceği konusunda ayrıntılı bir tartışma için ayrı incelemelere göz atın.

Lazer yazıcıları nasıl test ediyoruz

İncelediğimiz her yazıcı, performansı, baskı kapasitesini, kullanım kolaylığını ve yazıcının zaman içindeki çalıştırma maliyetini ölçmek için kapsamlı bir şekilde test edilir. Her incelemedeki her yazıcı, baskı hızlarını ölçmek için zamanlanmış baskı testleri ve metin ve grafik karışımına sahip bir dizi standartlaştırılmış belge dahil olmak üzere standart bir test setinden geçirilir.

Her baskı incelenir ve diğer modellerden alınan örneklerle karşılaştırılır, incelemede belirtilen hatalar ve baskı sorunları ve piyasadaki diğer yazıcılarla ölçülen genel kalite.

Tarama ve kopyalama işlevlerini de test ederek yalnızca bir taramanın orijinal görüntünün ayrıntılarını ne kadar doğru yakaladığını değil, aynı zamanda tarama hızını ve kopyalama çıktısını da ölçüyoruz.

Screenshot 3 3

Bir lazer yazıcıya sahip olmanın ve çalıştırmanın maliyetini ölçmek için, tonerin mevcut piyasa fiyatına ve belirli bir toner kartuşunun üreteceği tahmini sayfa sayısına bakar ve tek bir sayfa yazdırma maliyetini hesaplarız. Maliyet ne kadar yüksekse, belirli bir yazıcı zamanla o kadar pahalı olacaktır.

Bu testler, incelediğimiz tüm yazıcılarda nispeten standart olsa da, bunları farklı yazıcı türlerini ve belirli bir cihazın benzersiz özelliklerini işlemek için gerektiği şekilde uyarlayacağız. Mümkün olan her yerde, testlerin bir üniteden diğerine karşılaştırılabilir ve tekrarlanabilir bir şekilde yapıldığından emin oluruz, böylece sonuçlarımızı teyit edebiliriz.