Ana Sayfa Yazılım En iyi 7 e-posta spam filtresi

En iyi 7 e-posta spam filtresi

0

En iyi 7 e-posta spam filtresi

Herkes, e-posta göndermenin ve almanın en can sıkıcı yönlerinden birinin spam posta aldığınızda olduğunu bilir.

Bu nedenle, deneyebileceğiniz bu e-posta spam filtreleri listesini iletmek isteriz.

  • eM İstemcisi

istemizi tamamlamak, başlı başına bir istenmeyen e-posta doldurucusu değil, içinde yerleşik olanlarla birlikte gelen bir e-posta istemcisidir.

Bu özelliğin kendisi modern e-posta istemcileri arasında o kadar yaygın olmasa da eM Client’ın spam filtresi, dünyanın en iyi olmasa da en iyilerinden biri olduğu için öne çıkıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Onu bu kadar harika yapan şey, spam’in kendisini engellemesi değil, spam filtresinin ayarlarını çeşitli senaryolara ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilmenizdir.

Ayrıca, bir e-posta kaynağıyla ilgili fikrinizi değiştirdiyseniz ve artık bunları spam olarak işaretlemek istemiyorsanız, bu ayarlar daha sonra revize edilebilir.

  • spam çiti

Spamfence bulabileceğiniz en etkili spam filtrelerinden biridir. Bu araç, spam mesajlarından kurtulma sürecinde iki e-posta adresini içeren ‘karmaşık’ bir mekanizma kullandığı için harika bir seçenektir.

Peki, nasıl çalışır? Spamfence’e üye olduğunuzda, yeni bir e-posta adresi oluşturuyorsunuz, ondan sonra hem mevcut, spam bilmeceli adresinizi hem de yeni adresinizi servise gönderiyorsunuz.

Bundan sonra, ana hesabınızdaki tüm postalar, hizmetin herhangi bir iletinin spam olup olmadığını kontrol ettiği ve ardından onaylanan iletileri spam robotlarından korunan ikincil bir e-postaya gönderdiği Spamfence filtrelerine yönlendirilir.

Herhangi bir spam posta hakkında bilgilendirileceksiniz ve bunun üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız.

Spamfence, e-postanızdan istenmeyen postaları filtrelemenin etkili bir yolunu sağlamanın yanı sıra ücretsiz virüs güvenliği de sağlar. Böylece bu program sizi spam’den bile korumaz, aynı zamanda kötü amaçlı yazılımların posta yoluyla yayılmasını da engeller.

  • POPDosya

POPFile, başka bir güçlü POP ve NNTP proxy’sidir. E-posta adresinizi spam mesajlarından etkili bir şekilde filtrelemek için bu aracı kullanabilirsiniz. Bu yazılım, sınıflandırma prensibi ile çalışır, istediğiniz kadar mail kategorisi oluşturabilirsiniz.

Elbette, varsayılan olarak, kategoriler spam’dir ve spam değildir, çünkü spam kategorisinden gelen postalar geçer ve diğeri geçmez. Ancak iş, kişisel, önemli proje, hobi gibi kendi özel kategorilerinizi oluşturabilir ve postaları her kategoriye göre sıralayabilirsiniz.

POPFile, mesajları sınıflandırmak için Bayes algoritmasını kullanır; bu, hangi kelimelerin hangi mesajlarda görüneceğini belirlemek için istatistikleri kullandığı anlamına gelir.

Ancak POPFile, e-postanızı spam’den etkili bir şekilde korumaya başlamadan önce, hangi mesajların spam olarak işaretlenmesi gerektiğini ‘söylemek’ için önce onu eğitmeniz gerekir. Bu nedenle, POPFile’ı kullanmaya başlamadan önce, onu kurduğunuzdan emin olun.

POPFile’ı ‘eğittiğinizde’, aldığınız istenmeyen postalardan otomatik olarak kurtulması gerekir.

  • Spamihilatör

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Postalarınızı esas olarak Windows 10 için Outlook, Mozilla Thunderbird vb. gibi masaüstü istemcileri aracılığıyla alıyorsanız, Spamihilator belki de en iyi çözümdür. Bu program masaüstü için e-posta istemcinizle birlikte çalışır ve istediğiniz istenmeyen e-postaları başarıyla kaldırır.

Ayrıca daha başarılı filtreleme için Spamihilator’ı da eğitebilirsiniz. Belirli mesajları spam olarak işaretleyebileceğiniz Eğitim alanı adı verilen özel bir özellik içerir.

Eğitim alanındaki kararlarınıza bağlı olarak, Spamihilator aynı göndericiden veya benzer türden mesajları daha da kaldıracaktır. İstenmeyen postaları filtrelemek için Eğitim alanını ne kadar çok kullanırsanız, o kadar etkili olur.

Spamihilator, filtrelemeyi daha da iyileştirmek için indirebileceğiniz çeşitli eklentileri de destekler. Bağlantıları filtreleme yeteneği gibi bazı ek seçenekler de vardır. Programı, tüm eklentileri ile birlikte indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.

  • Gmail

E-posta hizmetiniz Google’ın Gmail, temelde herhangi bir spam filtresine ihtiyacınız yoktur, çünkü bu hizmet gelen kutunuzu temiz tutmak için gereken her şeye sahiptir. Gmail’de, herhangi bir e-postayı manuel olarak spam olarak işaretleme ve gelen kutunuzda görünmesini engelleme olanağına sahipsiniz.

Bir e-postayı spam olarak işaretlediğinizde, otomatik olarak Gmail’in spam bölümüne aktarılır ve o göndericiden gelecek iletiler de ana gelen kutunuza gelmez.

Ayrıca, belirli bir göndericiden e-posta alma aboneliğinizi iptal etme seçeneğiniz de vardır; bu, yanlışlıkla bazı haber bültenlerine ve promosyon tekliflerine abone olduysanız son derece yararlıdır.

Gmail’de spam postayla nasıl başa çıkacağınız aşağıda açıklanmıştır:

İstenmeyen bir posta aldığınızda, Gmail’de açın

Şimdi, araç çubuğundan “Spam bildir” yazan ünlem işareti simgesini tıklamanız yeterlidir.

Spam bildir ve abonelikten çık’ı tıklayın

Ve sadece Tamam’ı tıklayın

Elbette, her bir e-postayı tek tek işaretlemek yorucu ve zaman alıcı olabilir, ancak onu sonsuza kadar devre dışı bırakırsınız. Bu nedenle, çok fazla spam posta almıyorsanız, Gmail’in yerleşik seçeneği en iyi çözümdür, ancak alırsanız bu listedeki programlardan bazılarını deneyin.

  • Posta Yıkayıcı Ücretsiz

MailWasher, POP3, IMAP veya web postası e-posta adresi için basit bir spam filtreleme hizmetidir. Sadece e-posta hesabınıza bağlamanız ve istenmeyen mesajları filtrelemeniz yeterlidir. Tabii ki, belirli bir miktarda postayı filtreleyene kadar önce biraz çalışma gerektirecektir.

Ancak MailWasher ayrıca Bayes algoritması kullandığından, seçimlerinizi hatırlayacak ve kararlarınıza göre otomatik olarak daha fazla filtreleme yapacaktır.

Programın kullanımı çok basit, çünkü sadece iki seçeneğiniz var – spam ve iyi. Bu nedenle, kurtulmak istediğiniz e-postaları kontrol edin, spam olarak işaretleyin ve hazırsınız.

MailWasher’ın ayrıca ücretli bir sürümü de vardır, elbette bunun için ödeme yapmanız gerekir. Ancak bize göre ücretsiz sürüm, gelen kutunuzu temiz tutmak için ihtiyacınız olan her şeyi içeriyor.

Ancak, sizi yalnızca bir e-posta hesabıyla sınırlar, ancak normal bir kullanıcıysanız bu bir sorun olmamalıdır. Birden fazla hesap eklemek istiyorsanız ve bazı özelleştirme seçenekleriniz varsa, MailWasher’ın ücretli sürümünü satın almayı düşünün.

  • Spam Bayes

   

SpamBayes, gelen kutunuzdaki istenmeyen postalardan kurtulmak için Bayes istatistiklerini kullanan başka bir e-posta filtreleme programıdır. POP ve IMAP posta hesapları için bu filtre, doğrudan Outlook ve Mozilla Thunderbird’e takılır, bu nedenle bu istemcilere kurulum oldukça kolaydır.

Ancak, doğrudan SpamBytes eklentisini desteklemeyen daha az popüler olan bazı e-posta istemcileri vardır, bu nedenle bu istemcilere kurulum yapmak zor olabilir.

Bu listedeki spam filtrelerinin çoğunda olduğu gibi, SpamBytes, kararlarınızdan ders çıkarmak ve istenmeyen postaları otomatik olarak filtrelemek için Bayes yöntemini kullanır.

Program ayrıca tüm spam iletilerinin tam analizini sağlar, böylece gerçekte istenmeyen posta olarak işaretlediğiniz şey hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA