Ana Sayfa Bilgisayar DualShock 4 USB Adaptör İle PlayStation Kolunu Bilgisayarınızda Kullanın

DualShock 4 USB Adaptör İle PlayStation Kolunu Bilgisayarınızda Kullanın

0

Gün geçtikçe gelişen teknolojiden, oyunlar da fazlasıyla etkileniyor. Oyun konsolu firmaları da bu konularda önlem almak ve hedef kitlesini arttırmak için çeşitli değişimlere gidiyor. Sony de bu konuda köklü değişikliklere gitmiş.
Oyun konsolu sektörü şuanda iyi olabilir ama geleceği tam olarak belli değil; fakat bilgisayar teknolojisinin bir sonu yok. Bunu bilen Sony artık bilgisayar cephesinde de boy gösterecek. Bunun için ilk adımlarından biri, en yeni kontrolcüsü olan DualShock 4’ü, PC üzerinde tam kapasite kullanmamızı sağlayacak bir adaptör geliştirmek. Bu adaptör ile kolun tüm özelliklerinden yararlanabiliyoruz.

1

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Cihazın üzerindeki butonlar, ışık çubuğu, hareket sensörü ve dokunmatik yüzeyi birebir PC‘de de sorunsuz çalışacak. Peki Sony‘nin bu şekilde bir kullanım sağlamasının asıl amacı ne?

3

Bu sorunun cevabı oldukça heyecan uyandırıcı. Sony bu uygulamayı yapıyor çünkü tıpkı Steam, Origin vb. gibi oyuncu platformları kendi mağazasını oluşturup sadece PlayStation’a özgü olana oyunları satın alıp PC‘de oynayabilmemizi amaçlıyor. PlayStation Now adı verilecek bu mağaza ile hangi oyunlara kavuşacağız ve ne gibi extraları var; detaylıca başka bir makalemizde inceleyeceğiz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA