Dokunmatik yüzeyde dört parmak hareketini değiştir yeni nesil bilgisayarlarda Windows hassas dokunmatik yüzey sürücü desteği mevcuttur. Windows 11’de dokunmatik yüzey hareketlerini özelleştirmenizi sağlayan ayar vardır. Windows 11 dizüstü bilgisayarınızda 4 parmak kullanılarak dokunma ve kaydırma hareketi değiştirilebilir.

Dokunmatik Yüzeyde Dört Parmak Hareketi

Dokunmatik yüzeyde dört parmak hareketini değiştir dokunmatik yüzey hareketlerinin en önemli özelliği tercihleri bağlı olarak farklı eylemler olarak değiştirilmesini sağlamaktır. Dizüstü bilgisayarlarda çoklu görev gerçekleştirmek kişiler için çok farklı benzersiz sanal masaüstleri arasında geçiş yapmayı sağlar

Dizüstü bilgisayarınızda dört parmakla dokunma işlemi yaptığınızda eylem merkezi etkinleşir. Bu sayede Skype ve e-posta olmak üzere Windows uygulamamızdan bildirimler karşınıza çıkar. Daha kolay bilgisayar kullanımı için klavyenin dokunmatik yüzey hareketi kontrolleri destekleyerek fare gibi çalışmaktadır.

Dokunmatik yüzeyde dört parmak hareketini değiştir

Dokunmatik Yüzeyde Dört Parmak Hareketini Değiştir Nasıl Yapılır?

Dokunmatik yüzeyde dört parmak hareketini değiştir dokunmatik yüzey ayarlarını ve hareketlerini ayarlamak için görev çubuğunda ara simgesine tıkladıktan sonra dokunmatik yüzey ayarları yazarak entera basın ve klavye ayarlarını seçin. Bu klavye ayarlarında bazı yapılandırmalar yaparak dokunmatik yüzeydeki 4 dört parmak hareketini etkinleştirebilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarınızda dokunmatik yüzeyi kaydırarak ya da dokunarak arama ya da kaydırma gibi işlemler için kısa yol gibi kullanabilirsiniz. Cihazı kontrol etmek açısından oldukça kolaylaştırmaktadır. 1 2 3 ya da 4 parmağınızla dizüstü bilgisayarınızı daha verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Dört parmakla dokunduğunuzda işlem merkezi açıldıktan sonra hareketi gerçekleştirmek için dokunmatik yüzey alanını dört parmağınızla dokunun. Benzersiz dokunma hareketleri ve tepkisi ile birlikte dizüstü bilgisayarınızda mükemmel bir deneyim yaşayabilirsiniz. 4 parmak hareketi masaüstünü gösterecek ve değiştirecek şekilde ayarlanmıştır Bu hareketlerle uygulamalar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Dört Parmak Yüzey hareketini ayarlamak için önce ayarları açın sol taraftaki Bluetooth ve cihazları tıkladıktan sonra sağ taraftaki dokunmatik yüzeyi tıklayın. Dizüstü bilgisayarların 11 işlemcili işlemcileri ile birlikte her an her ortamda maksimum mobolite üretkenliği deneyebilirsiniz. Dokunmatik yüzeyde dört parmakla kaydırma hareketi ile yeni nesil bilgisayarları keşfedin.

Dokunmatik yüzeyde dört parmak hareketini değiştir adlı konumuz dışında başka öneri makalemiz Windows 11 kalan pil süresi gözükmüyor.