Ana Sayfa Haberler Bilgisayarı Zahmetsizce Kapatın

Bilgisayarı Zahmetsizce Kapatın

0

Bilindiği üzere Windows 7 sürümünden sonra Microsoft yaptığı arayüzde ki değişiklikler ile kullanıcılara her ne kadar hızlı ve rahat kullanım sağlasa da bilgisayarı kapatma, yeniden başlatma gibi konularda özellikle Windows 8 sürümünde bir çok işlem yapılması gerekmektedir.

Windows 8 kullanıcısı bilgisayarı kapatmak için, ekranın sağ tarafında gizli bulunan paneli açıp, ayarlar düğmesi tıklanacak, ardından güç seçeneği tıklanacak ve yapılması işlem seçilecek.  Kullanıcı için bilgisayarı kapatmak kadar basit bir eylem yaklaşık 10-15 saniye almaktadır. Bunun yerine alternatif olarak kendinize kapatma düğmesi oluşturabilirsiniz ve sadece 2 saniye içerisinde bilgisayarınızı kapatabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yapılması gereken işlem çok basit,  yeni bir not defteri açalım  “shutdown  -s  -t 00”  bu yazıyı yazalım. Dosya menüsünden  Farklı kaydete tıklayıp dosya ismini kapat.bat olarak değiştirip kaydedelim. ( İsim tercihi size kalmıştır, sonunda .bat yazması yeterlidir).Kapatma butonumuz artık hazır. Oluşturduğumuz dosyaya çift tıkladığımız anda bilgisayarı kapatacaktır.
Ayrıca buton Windows mobil hariç tüm Windows sürümleri için geçerlidir.

win-kapatma

ERAY YILMAZ

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA