Teknolojik gelişmelerin artması ile her anımızı kayıt altına alarak fotoğraflama imkanı buluyoruz. Çağın en büyük özellikleri arasında yer alan fotoğrafların daha şık olması için de bazı programlar kullanmamız gerekebilir. Herkesin yaşamının vazgeçilmezi olan telefonlarımız sayesinde profesyonel fotoğrafçı kalitesinde fotoğraflar çekip kırpmak, rengiyle oynamak gibi değişiklikler yaparak çekici hale getirmeyi isteyebiliyoruz. Bilgisayar fotoğraf düzenleme programı sayesinde artık görsellerinizi daha çekici hale getirebilirsiniz.

Ayrıca bu görselleri internet üzerinden, bilgisayarlardan ve akıllı telefonlardan kolayca kullanılan en iyi fotoğraf düzenleme programı ile istediğimiz şekilde düzenleme imkanı buluyoruz.

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programı Pc

Bilgisayarınızda görsellerinizi düzenlemek için çeşitli programlar bulunuyor. Baktığımız zaman içlerinden bazı ücretsiz fotoğraf düzenleme programları olarak sunulmuştur. Bunun yanında bazı programlarda ücretli olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Adobe Photoshop Fotoğraf Düzenleme Programı

bilgisayar fotograf duzenleme programi listesi 1 2

 

Adobe Photoshop, Windows veya MacOS bilgisayarlarda kullanımı yaygındır. Program sizlere görüntü düzenleme ve fotoğraf rötuşları sunmak için hazırlanmıştır.  Adobe Photoshop yılırdır kullanıcılar tarafından tercih edilen bilgisayar fotoğraf düzenleme programı olarak bilinir.

Photoshop ayrıca resim ve illüstrasyon oluşturma sunar. Yine resimleri en iyi şekilde geliştirme veya başka şekilde düzenleme imkanı sağlar. Adobe Photoshop ile arka planlar değiştirmek, gerçek hayatta bir resmi taklit etmek mümkündür.

Bu fotoğraf düzenleme programı, görüntü işleme ve çok sayıda görüntü ve video dosya biçimleri için rötuş için en yaygın olarak kullanılan yazılım aracıdır. Photoshop’taki araçlar hem tek tek görüntülerin hem de büyük fotoğrafların aynı şekilde düzenlemesini mümkün kılar.

bilgisayar fotograf duzenleme programi listesi 2

Affinity Photo Bilgisayar Fotoğraf Düzenleme Programı

Diğer bir bilgisayar fotoğraf düzenleme programı Affinity’dir. Program birçok kullanıcı tarafından severek kullanılmaktadır. Ayrıca programın Windows sürümü 2015’den sonra çıkmıştır. Affinity ilk olarak Mac cihazlara gelen bir programdır. Günümüzde Affinity, Adobe’un Photoshop’u ile sıklıkla karşılaştırılmaktadır.

Photoshop gibi birçok özelliği barındırsa da uygulama hızı açısından biraz daha yavaş bir program olduğu gözlemlenmiştir. Kullanıcı ara yüzü tepki alan bir diğer noktasıdır. Fakat işlerinizi profesyonel değil keyfi yapıyorsanız size tavsiye edeceğimiz bir programdır. Photoshoptan bu noktada ayrıldığı en büyük nokta ise Affinity’yi bir kere satın almanız yeterlidir. Ancak Photoshop aylık abonelik ücreti ile sahip olursunuz.

Telefondaki resimleriniz için Android için Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.