Dijital pazarlama, içinde çalışabileceğiniz çok zorlu, heyecan verici ve büyüyen sektörlerden biridir ve size asla sıkılmayacağınıza söz verebilirim.

Dijital ekonomi her geçen gün çok hızlı büyüyor ve bu, dijital pazarlamaya girmenin en iyi zamanı. İşinizi ve kariyerinizi artıracak bir dijital pazarlama profesyonel kariyeri için hazırlıklı olun! Bu çok rekabetçi bir sektör, ancak ilerlemek için atabileceğiniz bazı basit adımlar ve ipuçları var

1.Sosyal medyaya hakim olun

Sosyal medya, öz çekimleriniz için mükemmel filtreyi bulup yüklemekten daha fazlasıdır. Markaların sosyal medya platformlarında oradaki müşterilerle nasıl etkileşime girdiğini anlamalı ve bu kanalları ilişki kurmak ve satışlarını yapmak için kullanmalısınız.

2.Linkedin profili oluşturun

Linkedin, uzmanlarla bağlantı kurabileceğiniz ve onlardan bir şeyler öğrenebileceğiniz, ayrıca en son trendler ve haberlerden haberdar olabileceğiniz bir profile sahip olmanız gereken profesyonel bir topluluktur. Güncel bir Linkedin profiline sahip olmak, işverenlere işinizi gerçekten bildiğinizi de gösterecektir.

3.Ağ gruplarına katılın

Linkedin’de çok fazla grup var, ancak önce katılabileceğiniz yüz yüze ağ oluşturma etkinliklerine bakın. Genellikle, çoğu zaman konuk konuşmacıları olur, bu da uzmanlardan bir şeyler öğrenmek için harika bir fırsattır ve hatta işletmeniz için orada gelecekteki bir işverenle de tanışabilirsiniz.

4.Bir Uzman bulun

Daha önce orada bulunmuş ve hatalarından ders çıkarmanıza yardımcı olabilecek bir akıl hocasından daha değerli bir şey yoktur. İşiniz için bir uzmana sahip olmak, bilginizi artırmak için iyidir ve size doğru yönü verebilir.

5.En son güncellemeler ve trendlerden haberdar olun

Dijital dünyada işler çok hızlı ilerliyor ve değişiklikleri takip etmeniz gerekiyor. Google algoritmaları, her yıl her hafta güncellemeler alır, bu nedenle kendinizi teknolojiyle güncel hale getirin. Twitter ve diğer haber web siteleri, en iyi gerçek zamanlı güncelleme kaynaklarından biridir. LinkedIn Pulse, endüstri trendleriyle iletişim kurmanın harika bir yoludur.

Basarili Bir Dijital Pazarlama Kariyerine Baslamak icin 9 Ipucu 2

6.Benzersiz veya kaliteli bloglar oluşturun

Blog oluşturma, uzmanlığınızı göstermenin harika bir yoludur ve uygulayarak öğrenmenize yardımcı olabilir. Bloglardan da para kazanabilirsiniz. Bloglara bağlılığınız becerilerinizi ve başarınızı potansiyel işverenlere göstermenin bir yoludur.

7.Google analizinin nasıl çalıştığını anlayın

Sosyal medya ölçümlerinin veya Google Analytics’in temellerini anlamanız gerektiğinden emin olun. Performansı değerlendirmeniz ve temel gerçekleri ve rakamları rapor etmeniz gerekecek, bu nedenle analitiğin ne anlama geldiğini bildiğinizden emin olun. Google’ın İş Ortağı programı ücretsizdir ve size dijital pazarlamanın temellerini öğretecek ve blogunuzu oluşturmanıza yardımcı olması açısından da çok yararlı olacaktır.

8.Bazı çevrimiçi kurslara katılın

Sosyal medya kursları ve gelişmiş dijital pazarlama kurslarıyla dolu çevrimiçi çok fazla ücretsiz veya düşük maliyetli öğrenme platformu var. Sektöre girmeye çalışıyorsanız, ücretsiz kurslar dijital pazarlamanın temellerini öğrenmenin harika bir yoludur.

9.HTML ile kodlamayı öğrenin

HTML söz konusu olduğunda temel bilgileri öğrenmek, WordPress çok önemlidir, gerçekten kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olur. Bir web geliştirme uzmanı olmanıza gerek yoktur, ancak HTML’nin temellerini biliyorsanız, web siteniz için SEO yapmanıza yardımcı olur ve google aramalarında konumunuzu daha yüksek hale getirebilir.

Sonuç olarak kendi işiniz için çalışabilir ve sektörün bir parçası olabilirsiniz. Böylece Dijital pazarlama alanında kendinizi nerede görmek istediğinize karar verebilirsiniz.

Son Güncelleme 7 Haziran 2021 Yazar Pınar Güldökmez