Ana Sayfa Bilgisayar Avast Browser Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Avast Browser Nedir, Özellikleri Nelerdir?

0

1988 yılında Çek Cumhuriyeti’nde kurulan Avast, Google Play uygulamasında en çok indirilen antivirüs uygulamalarından biri haline geldi. 1991 yılında şirket haline gelen ve bu tarihten itibaren günümüze kadar sürekli büyüyen Avast antivirüs günümüz itibariyle en çok tercih edilen antivirüs programlarından biri olarak değerlendiriliyor. Avast virüs engelleme özelliğinin yanı sıra diğer zararlı yazılımların engellenmesinde de etkili özelliğe sahip bir yazılımdır.

 

Profesyonel tarayıcı kategorisinde ‘reklam engelleyici’ özelliğine sahip Avast indir Browser, güvenlik konusunda ve gizlilik konusunda öne çıkan bir yazılımdır. Tam şifreleme özelliğine sahip yazılım aynı zamanda yerleşik VPN özelliğini bir arada tutuyor. Diğer yazılımlara nazaran güvenlik ve tarama özelliği daha profesyonel özelliklere sahiptir. Rahatsız edici reklam türü bütün uygulamalar bu yazılım sayesinde engellenebilir.

Avast Browser Özellikleri

Korsan yazılımlar ve zararlı virüs programları bilgisayar dünyasının en büyük problemlerinden biridir. Reklam, reklam türü zararlı yazılımlar ve korsan yazılımlara karşı Avast Browser etkili çözüm üretiyor. Bu yazılımın özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İSS, korsan ve diğer zararlı yazılımların izleyici özelliğini engelleyen Avast Browser, reklam şeklinde görülen ama aslında zararlı yazılım olan uygulamaları da kolaylıkla fark ediyor.
  • Yerleşik özelliğe sahip VPN, reklam gizleyici ve şifreleme gibi özellikler sayesinde bütün reklamlar engelleyen Avast Browser, işletim sisteminin daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar.
  • Gezinme geçmişini, IP adresini ve yer imlerini çalmak isteyen zararlı yazılımlara karşı bu uygulama etkili güvenlik çözümleri üretiyor. Şifreleme özelliği sayesinde özel bilgilere ulaşım maksimum engelleniyor.
  • VPN koruması sayesinde internetteki koruma sistemlerini aşmak çok daha kolaydır. Avast Browser, gezinme modu özel olarak gruplandırma özelliği sunuyor.
  • İnternet dünyasında özellikle ödeme işlemlerinde üçüncü kişilerin oluşturduğu tehdit her zaman için gündem olmuştur. Özellikle banka bilgilerinin çalınması kullanıcının banka hesaplarının boşaltılmasına neden olur. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için telefon ve diğer cihazlarda casus yazılımlara karşı özel koruma yazılımlarına ihtiyaç vardır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Avast Browser, banka bilgilerinin ve diğer önemli şahsi bilgilerin çalınmaması için etkili koruma sağlar ve bu koruma işlemini şifreli bir şekilde gerçekleştirir.

Oturum açma işleminin gizliliği, verilerin gizlenmesi ve kullanıcı kimlik bilgilerinin gizlenmesi gibi birçok işlemde Avast Browser etkili sonuç veriyor. Güncellenebilen özelliği sayesinde yeni çıkan casus yazılımlara karşı etkisini koruyor. Güncel korsan yazılımlara karşı güncel Avast Browser yazılımı etkili sonuç veriyor.

İşletim sisteminin yavaşlamasında reklamların etkisi oldukça fazladır. Avast Browser sayesinde sistemin yavaşlamasına neden olan reklamlar tam anlamıyla engellenebilir. Bu şekilde işletim sistemi daha hızlı bir şekilde çalışacaktır. İşletim sistemleri genellikle reklam ve diğer bildirimler nedeniyle yavaşlar. Otomatik yansıyan reklamların engellenmesi için Avast Browser tarzı yazılımlara ihtiyaç vardır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İnternetin kullanıldığı bütün cihazlarda bu yazılım rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle android cihazlarda Avast Browser kullanımı artmış durumdadır. Antivirüs ve reklam engelleyici özelliği Avast Browser’in en önemli özelliklerinden biridir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA