Kaliteli bir Wi-Fi internet bağlantısı için modem yeterli gelmediğinde ilk tercihler arasında yer alan Asus RT-N11P Router cihazın kurulumu ve özellikleri hakkında bilgileri sizinle paylaşacağız.

Mevcut kullanılan modemlerde genellikle çekim sorunu yaşanmaktadır. Bu nedenle router cihazlar internet bağlantı alanını genişletmede kullanılmaktadır. Bu cihazlar, ana hat kablosundan gelen internet sinyalini Wi-Fi sinyaline çeviremediğinden modem olarak kullanamazsınız. Kullanmakta olduğunuz modemin sinyalini alarak tekrarlama görevini yapmaktadır. Bu yüzden bu cihazın konumunu seçerken modeme bağlantısı kopacak kadar uzak mesafeye yerleştirmeyiniz. Aynı zamanda çok yakınına yerleştirdiğinizde de modeminizle aynı görevi yapacağından faydasını göremeyeceksiniz.

Teknik Özellikler

  • Çoklu 3-in-1 Router/Access Point /Range Extender kablosuz modları.
  • Güçlü sinyal ve daha geniş kapsama alanı sağlayan çıkarılabilir 2 adet 5 dBi anten.
  • Bant genişliği ve erişim kontrolüne yardımcı olan 4 SSID.
  • Online Çoklu İşlem kapasitesi ile 30.000’e kadar oturum desteği.
  • RT-N11P, küçük işletmeler, evler ve ofisler için özel olarak tasarlanmıştır. Kablolu ve kablosuz bağlantı desteği sunan bir 300Mbps Kablosuz N router cihazıdır.
  • 2T2R MIMO teknolojisi ve iki adet yüksek güçlü 5dBi antene sahiptir. RT-N11P, gelişmiş kablosuz performansı ve geniş kapsama alanına sahiptir. HD video, VoIP görüşmeler ve online oyunlar için idealdir.
  • ASUS’a özgü Quick Internet Setup (Hızlı Internet Kurulumu) ve Grafik Kullanıcı Arayüzü ile RT-N11P’yi herkes kolaylıkla kurup yönetebilirsiniz. Dahası, RT-N11P’nin 4 SSID desteği sayesinde internet bağlantısı ve bant genişliğini rahatça ayarlamak mümkün.
  • Dahili sinyal yükselticiye sahip benzersiz ve verimli tasarımı ile kablosuz sinyal kalitesini ve kapsama alanını büyük ölçüde arttırır. ASUS’ın gelişmiş Yüksek Güç teknolojisi, sinyal gücünü arttırır ve kapsama alanını iki katına çıkarır.

Asus RT-N11P Router Kurulumu

Kuruluma başlamadan önce router cihazımızı sıfırlayalım.

Bilgisayar ile Asus RT-N11P Router arasında bir ethernet kablosu takalım.

11858 teknik destek

Bir internet tarayıcısı üzerinden URL satırına 192.168.1.1 yazarak giriş yapalım.

Kullanıcı adına admin şifreye admin yazarak giriş yapalım.

Asus RT-N11P Router arayüz bilgileri

Şifre değiştirme ekranı gelecektir, yeni şifre oluşturarak bu ekranı geçebilirsiniz.

İnternet kurulumu kısmında modemin Wi-Fi şifresini kaydedip ilerleyelim.

Asus RT-N11P Router arayüz ekranları

Ekran sol taraftaki menüde yönlendirici kurulumu seçeneğine ilerleyecektir.

Açılan ekranda SSID kısmına Wi-Fi adını parola kısmına da Wi-Fi şifresini belirleyiniz.

Tamamlandı seçeneği işlemi bitirebilirsiniz. Böylece kurulum tamamlanmış olacaktır.

Benzer özelliklere sahip TP-Link Deco E4 hakkında yazımızı da inceleyebilirsiniz: https://teknodestek.com.tr/tp-link-deco-e4-mesh-kurulumu/