Asus Lyra Kurulumu ve Özellikleri

Bu yazımızda sizlere dual band kablosuz menzil genişletici Asus Lyra kurulumu ve özellikleri hakkında bilgilendirme yapacağız.

Evimizde ve işyerimizde internet ağımızın menzil sorununu gidermek için teknolojiler geliştiren Asus bu ürünle çözüm sunmaktadır. Wi-Fi menzil sorunu için hepimiz çözümler arıyoruz ve bunun için router gibi cihazlar kullanıyoruz. Bu cihazların en büyük sorunu ise ev içerisinde birden fazla ağ şeklinde görünmeleridir. Çünkü hepsine ayrı ayrı bağlanabiliyoruz. Böylece evde bağlı olduğumuz cihazdan uzaklaştığımızda ise bağlantı kopuyor. Bu yüzden bizde diğer cihaza bağlanmak zorunda kalıyoruz. Bu da günümüz teknolojisinde bizler için çok pratik gelmiyor. Bu ağ dağıtım sistemleri artık hayatımıza girmeye başladı. Bu cihazlar adeta bizim modemimizin antenleri şeklinde davranıyor.

Tek bir ağa bağlıyken evin her yerine gidebiliyoruz. Siz hareket ettikçe hangi cihaza yakınsanız o cihaz üzerinden bağlantı kesilmeden sinyal alıyorsunuz. İki katlı bir evde evin her yerinde aynı bağlantı üzerinden kopma yaşanmadan hareket edebilirsiniz.

Teknik Özellikler

  • Güvenlik ihlali engelleme sistemi (IPS) tüm genel internet tabanlı saldırıları engeller.
  • Eğer halihazırda virüs bulaşmış bir cihaz Lyra’ya bağlanırsa, AiProtection cihazdaki herhangi bir kişisel verinin açığa çıkmasını engeller.
  • iProtection, Trend Micro’nun resmi veri tabanını kontrol eder ve siteleri engeller.
  • Her Lyra, otomatik olarak diğer bağlantı noktalarıyla olan bağlantısını optimize eder. Böylece her zaman en kararlı Kablosuz sinyalini garantiler.
  • Evinizin şekli ne olursa olsun, ASUS Lyra evinizi kapsar. Böylece Wi-Fi çekim sorununuzu ortadan kaldırır.
  • Bu baz sistemi, içerisinde üç bağlantı noktası barındırır. Ayrıca daha fazla bağlantı noktası, daha geniş kapsama alanı için eklenebilir.
  • Lyra evinizin her yerinde tek bir Kablosuz adı sağlar. Hangisine bağlanmalıyım derdini ortadan kaldırır. Asus Lyra basit olarak sizi mümkün olan en iyi sinyale bağlar.

Asus Lyra Kurulumu

1. Lyra cihazınızı açın. Ardından LED göstergesinde Lyra’nın önyüklemesinin bittiğini belirten sabit beyaz ışık yanana kadar bekleyin.

2. Cihazınızı Ethernet kablosunu kullanarak modeminize ya da router yönlendiricinize bağlayın.

3. Yönlendirici cihazınıza kablosuz olarak bağlanın, ardından tarayıcıyı açın. Url satırına router.asus.com yazarak adrese gidin.

asus lyra kurulum ve özellikleri hakkında bilgilendirme

4. Yeni Lyra ağı oluştur öğesine tıklayınız.

5. Yönetici oturum açma hesabınızı ve parolanızı oluşturduktan sonra sonraki seçeneğine tıklayınız.

6. İnternet bağlantı türünüzü seçin. Ardından Lyra için Wi-Fi SSID ve parolası oluşturunuz.

asus lyra kurulumu ve özellikeri

Artık Asus Lyra yönlendirici kurulumunuzu tamamladınız. Kullanmak için cihazın hazır olduğunu belirten sabit mavi ışık belirene kadar bekleyiniz.

Son Güncelleme 29 Mayıs 2022 Yazar Pınar Güldökmez