Bu yazımızda, Apple Müzik‘te çalma listesini başkalarıyla paylaşma konusunda detaylı bilgi vereceğiz.

Apple Müzik‘teki çalma listelerinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Fakat paylaştığınız kişilerin çalma listenizdeki müzikleri dinleyebilmesi için Apple Müzik hesabı olması gerekiyor. Çalma listenizi paylaştığınız kişiler, ücretsiz bir Apple Müzik deneme hesabı oluşturabilirler.

Apple Müzik, çalma listelerinizi sosyal medyada, Mesajlar (SMS) ve bağlantı kopyalama yoluyla paylaşmanıza olanak sağlar.

Çalma listelerinizi paylaşmak ve başkalarının sizinle paylaştığı çalma listelerini dinleyebilmek için bir Apple Müzik hesabı oluşturmanız gerekir.

Egzersiz yaparken, araba kullanırken dinlemek için özel çalma listeleri oluşturmak, Apple Müzik gibi müzik akış servislerinin en iyi yanlarından biridir. Çalma listelerini paylaşma özelliği ise bir başka harika özelliktir ve sadece birkaç dokunuşla yapılabilir.

11858 teknik destek

Bu yazımızda, Apple Müzik’teki çalma listelerinin başkaları ile nasıl paylaşılacağını detaylı olarak anlatacağız. Ancak, çalma listesi paylaşmak için Apple Müzik hesabına ihtiyacınızı olacağını unutmayın. Ayrıca, çalma listesi paylaştığınız kişilerin de bir Apple Müzik hesabı olması gerekiyor.

Apple Müzik Çalma Listesini Nasıl Paylaşabilirsiniz?

  • iPhone cihazınızda Apple Müzik uygulamasını açın.
  • Apple Müzik uygulama ekranında Kütüphane (Kitaplık) sekmesinde, Çalma Listeleri (Playlists) seçeneğine dokunun.

Apple Müzik'te Çalma Listesini Başkalarıyla Paylaşma

  • Paylaşmak istediğiniz çalma listesinin üzerine dokunarak açın.
  • Gelen ekranda sağ üstte yer alan ⋯ (üç nokta) simgesine dokunun. Ardından, açılan menü listesinde Çalma Listesini Paylaş… (Share Playlist…) seçeneğine dokunun.

Apple Müzik'te Çalma Listesini Başkalarıyla Paylaşma

  • Çalma listenizi paylaşabileceğiniz AirDrop, Mesajlar, Posta gibi birçok seçenek arasından, istediğiniz seçeneği seçin. Ardından, paylaşacağınız kişi ya da kişileri seçin ve son olarak, çalma listenizi gönderin.

Apple Müzik'te Çalma Listesini Başkalarıyla Paylaşma

Apple Müzik’te Hesap Oluşturma

Bir Apple Müzik hesabı, en sevdiğiniz çalma listelerini ve dinlediğiniz müzikleri içerir. Apple Müzik hesabınızda profilinizi kimlerin görebileceğini seçebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızı takip edebilirsiniz ve onların ne tür ve hangi müzikleri dinlediklerini görebilirsiniz.

  • iPhone telefonunuzda Apple Müzik uygulamasını açın.
  • Açılan Apple Müzik uygulama ekranında Şimdi Dinle (Listen Now) sekmesinde yer alan profil simgesine dokunun.

Apple Müzik'te Çalma Listesini Başkalarıyla Paylaşma

  • Gelen ekranda önce Profil Oluştur (Set up Profile) menüsüne ve ardından Başlayın (Get Started) butonuna dokunun.

Apple Muzikte Calma Listesini Baskalariyla Paylasma 5

  • Apple Müzik hesabı oluşturmak için ekrana gelen bir kullanıcı adı seçme, arkadaşları bulma ve görüntülenecek çalma listelerini seçme yönergelerini izleyin.

Apple Müzik'te Çalma Listesini Başkalarıyla Paylaşma

Apple Müzik’te Çalma Listelerinizi Paylaşamadığınızda Yapmanız Gerekenler

Çalma listesi paylaşma seçeneğini görmüyorsanız, bunun nedeni bir Apple Müzik hesabı oluşturmamış olmanız olabilir.

Bir Apple Müzik hesabınız olup olmadığını kontrol etmek için, Apple Müzik uygulamasında Şimdi Dinle (Listen Now) sekmesinde profil simgesine dokunun. Ekranda Profil Oluştur (Set up Profile) seçeneğini görürseniz, bir Apple Müzik hesabınız yok, demektir. Hesap oluşturmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Bu yazımızda, Apple Müzik‘te çalma listesini başkalarıyla paylaşma konusunda detaylı bilgi verdik.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.