Android'de silinen uygulamaları kurtarma

Android’de silinen uygulamaları kurtarma konusunda bu makalemizde sizleri detaylı olarak bilgilendireceğiz.

Android, piyasadaki en kapsamlı uygulama kitaplıklarından birine sahiptir. Dolayısıyla, cihazınızdaki sınırlı alan nedeniyle tüm uygulamalara her zaman sahip olmak imkansızdır . Ancak bir uygulamayı geri almanız gerekiyorsa bu makale, Android’de silinen uygulamaları ve oyunları kurtarmanıza yardımcı olacaktır.
Bu kılavuzla en eski Android cihazlarınızdan silinen uygulamaları bile bulmanıza yardımcı olacağız. Ancak bunu yapmak için eski Google hesabınıza erişmeniz gerekir. Öyleyse adımlarla başlayalım.

Ayrıca okuyun: Android’de Okuma Modu uygulaması nasıl kullanılır?
Android telefonda play store’u kullanarak eski silinen uygulamaları bulma

Silinen uygulamaların geçmişini görmenin en yaygın yolu akıllı telefonunuzu kullanmaktır. Bunun için:

Adım 1: Android akıllı telefonunuzda Play Store’u açın ve sağ üst köşedeki profil resminize dokunun.

Adım 2: ‘Uygulamaları ve cihazı yönet’i seçin.

Adım 3: Yönet sekmesine gidin.

Adım 4: Buradan açılır menüden Yüklü değil seçeneğini seçin.

Adım 5: Ardından kurtarmak istediğiniz uygulamaların yanındaki kutuyu işaretleyin ve indirme düğmesine dokunun.

İpucu : Aynı anda kurtarmak için birden fazla uygulamayı seçin. Samsung telefonda silinen uygulamaları görme ve geri yükleme Android tek bir uygulama mağazasını zorlamadığından çoğu zaman markanıza ait başka bir uygulama mağazası bulabilirsiniz. Samsung kullanıcıları için burası Galaxy Store’dur. Samsung Galaxy Store’dan silinen eski uygulamaları bulmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Galaxy Store’u açın, sağ üst köşedeki hamburger menüsüne dokunun ve Uygulamalarım’ı seçin.
Adım 2: Şu anda ve önceden yüklenmiş uygulamaların listesini görebilirsiniz. Silinen eski uygulamaları filtrelemek ve bulmak için filtre simgesine dokunun ve Yüklü uygulamaları göster geçişini etkinleştirin.

3. Adım: Onaylamak için Tamam’a dokunun
Adım 4: Galaxy Apps Store’da yakın zamanda silinen uygulamaların listesini göreceksiniz. Geri yüklemek istediğiniz uygulamanın yanındaki indirme simgesine dokunun.

Android’de Silinen Uygulamaları Kurtarma

Android’de Silinen Uygulamaları Kurtarmak için aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca silinen eski uygulamaları PC’nizde bile bulabilir ve ardından uygulamaları uzaktan yükleyebilirsiniz. İşte nasıl:

Adım 1: Bilgisayarınızda Play Store’u açın ve sağ üst köşedeki profil resmine tıklayın. Play Store’uç

Adım 2: Buradan Kitaplık ve cihazlar’ı seçin.

Adım 3: Listeden uygulamayı seçin ve Yükle veya ‘Daha fazla cihaza yükle’yi seçin.

Adım 4: Yüklemek istediğiniz cihazı seçin ve Yükle’ye basın. Uygulamayı yüklemek için hesabınızı doğrulamanız istenebilir. İşlem tamamlandıktan sonra uygulamayı cihazınızda görebilirsiniz.

Android'de silinen uygulamaları kurtarmak için bizden yardım alabilirsiniz

Silinen Uygulamaları Bulamıyorum

Uygulamayı daha önce Android akıllı telefonunuza yüklemiş olsanız bile, onu kurtaramayabilirsiniz. Bunun belirli nedenleri olabilir:

Üretimi durdurulmuş olabilir: Çoğu zaman, bir uygulamayı üretimden kaldırıldığı ve dolayısıyla Play Store’dan kaldırıldığı için bulamayabilirsiniz.

Cihazınız uygulamayı desteklemiyor: Bazı uygulamalar Android sürümüne göre güncellenmemiş olabilir, bu nedenle akıllı telefonunuz mevcut sürümü desteklemiyor olabilir.

Uygulama yasaklanabilir: Son dönemde Google Play Store, şartlar ve koşulları ihlal eden uygulamalara karşı sert önlemler almaya başladı. Bu uygulamalar genellikle casus yazılımdır veya güvenlik sorunlarına neden olur.

Uygulamayı listeden kaldırdınız: Uygulama, yüklü listelerinizden kaldırılmışsa kullanılamayabilir.

Ne olursa olsun, uygulamayı Play Store’da arayabilirsiniz. Mevcut değilse diğer üçüncü taraf uygulama mağazalarını veya web sitelerini kontrol edin. Bunu yaparken, bu web sitelerinin ve uygulamaların güvenilir olduğundan emin olun. Uygulamayı bulamıyorsanız geliştiriciyle iletişime geçin ve desteklenen bir sürümü olup olmadığına bakın

Eğer google hesabınıza erişemiyorsanız mail adresinizin ismini biliyorsanız google hesabınızın şifremi unuttum adımlarından sıfırlamanız gerekebilir. Sıfırlama sonrasında eski google hesabınıza ulaşmanız durumunda yukarıdaki adımları deneyebilirsiniz. Böylece bu adımları yaparak silinen uygulamalarınızı geri alma konusunda ki adımları tamamlayarak uygulamalarınızı cihazına kurtarma işlemi başarıyla gerçekleşecektir.

İlişkili Makaleler;

Android cihazlarda silinen uygulamaları ve oyunlarınızı kurtarmak ve yeniden kullanmaya başlamak için yukarıda anlatılan işlemleri sırasıyla yapmanız gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra hala sorun devam ediyorsa bizimle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Ya da android developer destek kısmına mail yoluyla iletişime geçerek sorunu çözmek için yardım alabilirsiniz. Android telefon yada tabletlerde silinen mesajlar, resimler ve videoları geri getirme yöntemleri uygulamaları geri getirmek için işe yaramayabilir. Bu konuda yardım almak için android cihazınızın üretici firması ile de görüşerek sorunu çözmek için yardım alabilirsiniz.