Ana Sayfa Mobil Android Telefonunuzu Tek Tuşla Koyu Ya Da Beyaz Moda Nasıl Çevirirsiniz?

Android Telefonunuzu Tek Tuşla Koyu Ya Da Beyaz Moda Nasıl Çevirirsiniz?

0

Son yıllarda yeni trend, hepimizin bildiği üzere “Dark Mod” yani koyu tema. İnstangram, Twitter, ve Google’ın çoğu hizmeti (Play Store, Gmail, Notlar, Telefon, Mesajlar, Chrome) son gelen güncellemelerle koyu tema özelliğine geçmiş durumda. Koyu temanın bu kadar popüler olmasının nedeni özellikle hem şık görünmesi hemde amoled ekranlar başta olmak üzere telefon pil ömrünü ciddi oranda koruması diyebiliriz. Çoğu kullanıcı yeni güncellemelerle koyu mod desteğine sahip olsa da bazı kullanıcılar tamamıyla koyu moda geçebilmiş değil. Güncelleme alan uygulamaların bazıları otomatik koyu moda geçmesi nedeniyle, ayarlar bölümünde koyu mod seçeneği bulunmuyor. Tam tersi kullandığı uygulamaların beyaz kalmasını isteyen kullanıcı sayısı da azımsanmayacak derecede fazla. Bu yazımızda android mağazasından indirebileceğiniz “Dark Mode” uygulamasıyla nasıl tek tuşla telefonunuzu karanlığa ya da aydınlığa büründüreceğinizi göstereceğiz.

1.Play Store mağazasına girdikten sonra arama kısmına “Dark Mode” yazın.

  1. İndirilen uygulamayı aç deyin.
  2. karşınıza çıkan 3 seçenekten;

Night Mode: Karanlık mod destekleyen tüm uygulamalarınızı siyah yapar. Saat widgetinizi bile.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Day Mode: Ben karanlık sevmem beyaz iyidir diyenlerin seçeceği seçenek bu olmalı. Koyu olan tüm uygulamaları anında bembeyaz yapar.

Auto: Ben karanlık açık ikisinden birini seçmem, gündüz açık gece koyu olsun istiyorsanız, bu seçenek tam size göre. Gün batımına göre uygulamalarınız gündüz açık gece koyu olacaktır.

Örnekler:

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA