Ana Sayfa Destek ‘Android’ Telefonlarda Dil Ayarı Nasıl ‘Türkçe’ Yapılır? (Resimli Anlatım)

‘Android’ Telefonlarda Dil Ayarı Nasıl ‘Türkçe’ Yapılır? (Resimli Anlatım)

0
Paylaş
'Android' Telefonlarda Dil Ayarı Nasıl 'Türkçe' Yapılır? (Resimli Anlatım)

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde Android telefonlarda dil ayarının nasıl İngilizce‘den ve herhangi bir dilden, Türkçe‘ye çevrilebileceğini aktarmaya çalışacağız.

Android telefonlarda hard reset veya fabrika ayarlarına alma işleminden sonra, genelde sistem dil ayarı İngilizce olmaktadır. Bu durumda dil ayarını değiştirmemiz gerecektir. Nasıl yapabileceğimizi geçelim.

  • Öncelikli olarak telefonumuzun “Ana Menü” ekranından, “Uygulamalar” ekranına geçelim ve bu ekranda “Ayarlar” menüsüne giriş yapalım; aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

“Ayarlar” menüsüne giriş yaptıktan sonra açılan sayfada “General” sekmeye dokunalım.

“General” sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfada “Language & input” menünüsüne dokunalım; aşağıdaki resimde görüldü gibi.

“Language & input” menüsüne tıkladığınızda açılan sayfada “Language (English)” menüsüne tıklayalım; aşağıdaki resimdeki görüldüğü gibi.

“Language” tıkladığınızda dil seçim ekranı gelecektir; buradaki seçeneklerden “Türkçe” dil seçeneğini bulup işaretleyelim.

Yukarıdaki resimdeki gibi “Türkçe” dil seçeneğini seçtikten sonra telefonunuzun dili “Türkçe” olacaktır.

  • Yukarıdaki adımları uyguladığınız taktirde Android telefonunuzda İngilizce veya herhangi bir dil olan işletim sistemi dili ayarını Türkçe‘ye çevirebiliyorsunuz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin