Android Konferans Görüşme Yapma

Bu yazımızda sizlere Android konferans görüşme yapma konusunda ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Android telefonunuzda herhangi bir kişi ile başlattığınız görüşmeye dahil etmek istediğiniz her bir katılımcıyı ayrı ayrı arayarak ve bu aramaları birleştirerek konferans görüşmesi yapabilirsiniz.

Android telefonlar, birden çok kişiyle konferans görüşmesi yapmak için çağrı göndermenize veya çağrı almanıza olanak tanır.

Android Konferans Görüşme Yapma

Görüntülü video görüşmelerin, günümüz telekomünikasyon teknolojisinin en yaygın ve sık kullanılan iletişim türü olmasıyla birlikte, geleneksel konferans görüşmelerinin geçmişte kaldığını düşünebilirsiniz; ancak bu doğru değil!

Android işletim sistemli telefonlar, akıllı telefonların ortaya çıkmasından önceki günlerde insanların yaptığı gibi, üçüncü taraf bir uygulamaya veya işletim sisteminin sunduğu herhangi bir özelliğe bağlı kalmadan, telefonun yalnızca kendi özelliğini kullanarak konferans görüşmeleri yapma özelliğine sahiptir.

İşte, Android telefonunuzda konferans görüşmesi yapmak için bilmeniz ve yapmanız gerekenler!

Android Telefonda Konferans Araması Yapma

  • İlk olarak, Android telefonunuz Telefon (Phone) uygulamasını açın. Ardından, arama yapmak için Tuş Takımı (Keypad) ve Kişiler (Contacts) sekmesini açın.
  • Tuş Takımı (Keypad) sekmesinde aramak istediğiniz telefon numarasını yazın ve arayın. Ya da Kişiler (Contacts) sekmesinde, aramak istediğiniz kişiyi bulana kadar listeyi kaydırın. Arayacağınız kişiyi bulduğunuzda ismine dokunun ve ardından, o kişiyi aramak için yeşil renkli telefon simgesine dokunun.

Android Konferans Görüşme Yapma

  • Aradığınız kişi çağrınızı cevapladıktan sonra Çağrı ekle (Add call) etiketi bulunan + (artı) simgesine dokunun.

Android Konferans Görüşme Yapma

  • Konferans görüşmesi başlatmak amacıyla arayacağınız ikinci kişi için de yukarıdaki adımları uygulayın.

Android Konferans Görüşme Yapma

  • Aradığınız İkinci kişi de çağrınızı cevapladığında, telefonunuzun ekranının üst kısmında her iki aramanın da listelendiğini göreceksiniz. İki aramayı tek bir konferans araması olarak birleştirmek için Birleştir (Merge) menüsüne dokunun. Siz ve aradığınız diğer iki kişi artık aynı görüşmede birbirinizi duyabilir ve konuşabilirsiniz.

Android Konferans Görüşme Yapma

  • Görüşmeniz tamamlandıktan sonra konferans görüşmesindeki tüm çağrıları sonlandırmak için kırmızı ve beyaz renkteki telefon butonuna dokunun.

Android Konferans Görüşme Yapma

Bu yazımızda sizlere Android konferans görüşme yapma konusunda ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Android konferans görüşme yapma konusu ile ilgili sorularınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konularıyla ilgili teknik destek içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Yazımızın içerik konusu bağlamında Android Reklam Engelleme yazımıza göz atabilirsiniz.