Microsoft bir yıldan uzun bir süredir Office uygulamalarına karanlık bir mod sunuyor. Bu değişiklik masaüstü ve web için Outlook’ta birkaç aydır mevcut ve şimdi Android, iPhone ve iPad’de yayınlanıyor. Temayı nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Outlook’un karanlık modunu açmaya ilişkin talimatlar tüm mobil cihazlar için aynıdır. Tema seçeneğini görmüyorsanız uygulama güncellemesi olup olmadığını kontrol edin. Karanlık mod, Android 4.0.4 (345) ve üzeri sürümlerde mevcut olmalıdır. iPhone ve iPad sahiplerine Outlook 4.2.0 veya daha yeni bir sürüm yüklenmiş olmalıdır.

Android, iPhone veya iPad’inizde Outlook uygulamasını başlatarak başlayın. Ardından, arayüzün sol alt köşesindeki dişli çark simgesine dokunun.

outlookdarkmod 1

Ayarlar menüsünde, “Tercihler” bölümüne gidin ve ardından “Tema” seçeneğini seçin.

outlookdarkmod 2

Tema seçeneğini “Işık” yerine “Karanlık” olarak değiştirin.

outlookdarkmod 3

“Koyu” yu seçtiğiniz anda, Outlook uygulaması beyaz arka planı siyaha ve siyah metni beyaza çevirir.

outlookdarkmod 4

Alternatif olarak, mobil cihazınız Pil Tasarrufu moduna girdiğinde “Pil Tasarrufu ile Ayarla” adlı üçüncü bir seçenek otomatik olarak etkinleştirilir.

Not: Erişilebilirlik ihtiyacı olan herkes için, karanlık mod yüksek kontrast modları için optimize edilmemiştir. Resimler ve metin vurgulama gibi bazı şeyler dönüştürülmez, bu yüzden harika görünmeyebilirler.

Ayrıca, yazarken, taslağı düzenlerken mesaj gövdesi beyaz olarak kalır. Microsoft, editöre karanlık mod eklemek için çalışıyor, ancak temanın tam olarak uygulanması biraz zaman alabilir.