Siz değerli makale okurlarımızla bu yazımızda Android Geliştirici Ayarlarını Açma işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Cihazınız Android bir ürün ise, bu cihazı aldığımız ilk gün itibariyle geliştirici ayarları açık olarak bizlere verilmeyecektir. Geliştirici ayarlarına, cihazınızın kullanımı sağlarken çok fazla ihtiyaç duymasanız fakat işlem sağlayacağınız bazı noktalarda işinizi kolaylaştırabilme özelliğine sahip olduğundan dolayı, ürünü aldıktan sonra ayarlarını gerçekleştirip kullanımını sağlayabilirsiniz. Android cihazınızın Geliştirici Ayarlarının nereden yapılacağını bilmiyorsanız üzülmenize gerek yok. Sizin için konunun araştırmasını gerçekleştirdik. Aşağıdaki adımları izleyerek Android Geliştirici Ayarlarını açabilirsiniz.

  • Android Geliştirme Ayarlarını Açma işlemlerimizle ilgili ilk olarak telefonumuzun “Ana Menü” ekranından “Uygulamalar” ekranına geçip, bu ekranda Ayarlar” menüsüne giriş yapıyoruz.

Android Geliştirici Ayarlarını Açma Resimli Anlatım 2 Gelecek olan ekranda sayfayı aşağıya doğru çektiğimizde, en alt kısımda Cihaz Hakkında” diye bir yazı göreceksiniz; bu menüye tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Android Geliştirici Ayarlarını Açma Resimli Anlatım 3 İşlemlerimizin devamında, gelecek olan sayfayı yine aşağıya doğru çektiğimizde, Yapım Numarası” ya da bazı cihazlarda Derleme Numarası” olarak görünen menüye peş peşe 7 kez dokunmanız durumunda ekranda, Artık bir geliştirici olmaktan yalnızca 2 adım uzaktasınız” diye bir uyarı alacaksınız. Bu uyarıyı üzerine, o alana tıklamaya devam etmemiz halinde geliştirici ayarları açılacaktır.

Android Geliştirici Ayarlarını Açma Resimli Anlatım 4Yaptığımız işlemler sonrasında yine Ayarlar” bölümüne giriş sağlıyoruz. Gelen ekranı aşağıya doğru çektiğimizde, artık karşımıza Cihaz Hakkında” yazısı yerine Geliştirici Seçenekleri” diye bir menü çıkacaktır. Bu menüye giriş yapıyoruz.

Android Geliştirici Ayarlarını Açma Resimli Anlatım 5 Android Geliştirici Ayarlarını Açma işlemlerini tamamlamış bulunmaktayız. Buradaki mod ayarlarınızı kendinize uygun şekilde ayarlayabilir; buna yönelik işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Android Geliştirici Ayarlarını Açma Resimli Anlatım 6

İyi gezintiler dileriz.

1 Yorum

  1. Reis hayırlı işler merhaba şu Xperia m5 e telefondan yapılabilen rooot işlemi nasıl yapılıyor hangi programla yapılır herhangi bir bilgin varsa yardımcı olur musun şimdiden teşekkürler