Evlerde en sık kullanılan ürünlerden biri duş setleridir. Her sabah güne daha zinde başlamak ve her akşam günün yorgunluğunu atmak için soluğu duş alanında alıyoruz. İşte bu nedenle kullandığınız duş setinin bazı özellikleri mutlaka bünyesinde barındırıyor olması gerekir. Peki, satın alacağınız duş setinde hangi özellikler olmalı ve duş seti alırken nelere dikkat edilmeli? İşte yanıtlar…

alacaginiz dus setinde neler bulunmali 1

Duvar/Tavan Tipi Duş Setleri

Her duş setinin sizin banyonuz için uygun olduğunu söylemeyiz. Çünkü duş setleri genel olarak ikiye ayrılır. Bunların ilki duvara monte edilerek kullanılan duş setleri olurken diğeri de tavana monte edilerek kullanılanlardır. Banyonuzda eski duş setinin nasıl monte edilmiş olduğuna bakın. Sizin satın almanız gereken de yine aynı montaj özelliğine sahip olan ürünlerdir.

Elbette bundan böyle tavan tipi duş seti modellerini kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak bu durumda tesisatçıdan yardım almalı ve su bağlantısının bu yönde düzenlenmesinin sağlamalısınız. Basit bir tadilat ile bu sorunu ortadan kaldırabileceğinizi belirtelim. Bunun için VitrA Online internet sitesine uğramanızı ve banyo duş seti & takımı fiyatları konusunda da bilgi almanızı öneririz. Ayrıca modelleri de gözden geçirebilir ve montaj yeri açısından hangi duş setlerinin size daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.

Duş Başı Yüksekliği Ayarlanabilir Olmalı

Eğer duş setlerini banyonuzda gayet konforlu bir şekilde kullanmak isterseniz seçtiğiniz ürün modelinin duş başı kısmının ayarlanabilir yapıda olması gerekiyor. Duş başı yüksekliği, duş keyfinizi doğrudan etkileyen bir unsurdur. İşte bu nedenle ayarlanabilir yükseklikte olan duş başlığına sahip setler, duş keyfini de sorunsuz bir şekilde yaşamanızı sağlar. Sonuç olarak duş başı yüksekliği ayarlanabilir yapıda olan duş setlerine yönelmelisiniz ve bu modelleri de onlarca farklı seçenek halinde VitrA Online internet sitesinden bulabileceğinizi de ekleyelim.

Ankastre Duş Setlerini Gördünüz Mü?

Eğer banyonuza şıklık ve modernlik kazandırmak için duş setini değiştirmeyi düşünüyorsanız mutlaka ankastre setleri de gözden geçirmenizi öneririz. Muazzam bir şıklık sunan ve kullanımı hem kolay hem de konforlu olan ankastre duş setleri, yeni nesil banyo tasarımlarında kendine bir yer bulmayı başarıyor.

Banyonuza sonradan da dahil edebileceğiniz bu benzersiz tasarımları VitrA Online internet sitesinde gözden geçirmenizi öneririz. Çünkü en şık ve en güzel modeller bu platformda kullanıcılarla buluşuyor. Model ve renk seçeneklerinin bir hayli fazla olması da cabası… Banyonuza en çok yakışacağını düşündüğünüz modelleri saniyeler içerisinde bulabilir ve yalnızca tek tıkla siparişinizi iletebilirsiniz.

Duş Setine Hangi Malzemeler Dahil?

Elbette üzerinde durulması gereken hususlardan biri de duş setine hangi malzemelerin dahil olduğudur. Günümüzde çok sayıda farklı marka tarafından duş setleri üretimi yapılıyor. Bazı markaların set şeklinde kullanıma sunduğu ürünler yalnızca duş başlığı ve el duşunu kapsıyor. Ancak bazı markalar bu duş seti ile uyumlu olan ve rahatlıkla kullanılabilecek, termostatik özellikte olan bataryayı da sete dahil ediyor. Bu nedenle bir duş setine ihtiyacı olanların mutlaka sete dahil olan ürünlerin hangileri olduğunu öğrenmesi gerekir.

Eğer beğendiğiniz duş seti içerisinde batarya yoksa bu durumda harici bir batarya satın alarak duş setine entegre edebilirsiniz. Suyun sıcak ve soğuk olarak ayarlanmasını sağlayan yani termostatik özellikte, fonksiyonel lavabo bataryası fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak için VitrA Online internet sitesine uğrayın. Yeni nesil teknolojilerle tasarlanan ve uzun ömürlü kullanım beklentisini karşılayan banyo batarya çeşitlerini bu sitede her yönüyle inceleyebilirsiniz.

Kalite ve Uzun Kullanım Ömrüne Dikkat

Asla ödün vermemeniz gereken hususlar arasında kalite ve uzun kullanım ömrü de bulunuyor. Yüksek kalitede malzemeler kullanılarak üretilen duş setleri zaten uzun ve problemsiz bir kullanım süresi de sunabilir. Ancak kalitesiz ürünler bir süre sonrasında sızdırma, damlatma ya da korozyon gibi çeşitli problemler ile karşılaşmanıza neden olabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak duş seti seçimi yaparsanız, duş keyfinizi de sekteye uğratmamış olursunuz.