Ana Sayfa Haberler Akıllı Telefon Pilleri Neden Hala Kötü?

Akıllı Telefon Pilleri Neden Hala Kötü?

0

Son birkaç yılda yapılan teknolojik gelişmelere rağmen, çoğu akıllı telefon pilinin ömrü neredeyse 1 yılda tükeniyor, uzmanların söylediği gibi, yakın zamanda daha iyi hale gelme olasılığı düşük.

Pil, akıllı telefonunuzun önemli bir parçasıdır ve birçok cihaz, yeni Moto G20 ve 5.000 mAh pil gibi daha yüksek güç kapasitelerine sahip olsa da, telefonunuzun pilini şarj etmeden tüm gün boyunca kullanabilmek çoğu zaman zor olabilir. Akıllı telefonlar son yıllarda daha verimli hale gelirken, pil oluşturmak için kullanılan teknoloji çok gelişmedi ve kullanıcıların daha uzun pil ömrü elde etmesini zorlaştırdı.

Tasarım

Bir akıllı telefonun kullandığı gücü iyileştirmek, telefonun yazılımını daha verimli hale getirmek için dengeleyici bir eylemdir ve aynı zamanda cihazın daha uzun süre çalışmasını sağlamak için yeterince büyük kapasiteye sahip bir pil sunar. Her yeni akıllı telefona 5.000 mAh pil atmak kolay olsa da, pek çok kullanıcı muhtemelen bunun getireceği tasarım değişikliklerini beğenmeyecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Çoğu modern akıllı telefon tasarımı, 4.000mAh pil için içeride yeterli alan sunmalıdır. Bu oldukça büyük gelebilir, ancak pilin nasıl kullanıldığını bozduğunuzda, bu belirli boyut, prize takmanız gerekmeden önce yalnızca bir gün veya daha az şarj sağlama eğilimindedir.

Birçok kullanıcı ceplerine tam oturan daha ince bir telefon istediğinden, üreticiler diğer dahili elektronik cihazlar için yeterli alan bırakırken aynı zamanda yetenekli bir bataryaya sığmak için çalışmak zorundadır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kullanım Sıklığı

Daha yüksek pil kapasiteleri harika olsa da, pilinizin ne kadar dayanacağını belirleyen tek şey genel kapasite değildir. Telefonunuzu nasıl kullandığınız da öyle.

Pil kapasitesi, miliamper-saate göre ölçülür, bu da esasen bir saat içinde ne kadar güç sağlayabileceğidir. Dolayısıyla, 3.000 mAh derecesine sahip bir telefon, bir saat için 3.000 mili Amper’e kadar güç sağlayabilir. Açıkçası, telefonunuz tek bir saatte bu kadar güç kullanmıyor, bu nedenle kapasitesi çok daha uzun sürüyor. Telefonunuzun her saat ihtiyaç duyduğu gerçek şarj miktarı, ne yaptığınıza bağlıdır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA