Ana Sayfa Destek AirTies Modemlerde IP Değiştirme! (Resimli Anlatım)

AirTies Modemlerde IP Değiştirme! (Resimli Anlatım)

1

Ülkemizde kullanıcı yüzdesi en yüksek markalardan biri olan AirTies modemler, herkesin bildiği üzere 192.168.2.0/24 IP bloğluna sahiptir ve 192.168.2.1 IP adresi üzerinden arayüze ulaşım imkanı vermektedir. Ancak teknolojinin birçok alanında kullanılan network arabirimlerinin, büyük çoğunlukla kullanmakta olduğu IP bloğu ise 192.168.1.0/24’dir. Bu durum, AirTies modemlerin bazı durumlarda eklendikleri ağ bağlantılarında IP çakışmalarına sebebiyet verebilmektedir. Biz de bu tür sorunlarla karşılaşan kullanıcılara çözüm getirmek adına, ‘AirTies modemlerde IP bloğu nasıl değiştirilir? konusunu sizler için derledik.

 

  • Öncelikli olarak AirTies ürünümüzü herhangi bir LAN portu üzerinden bilgisayarımıza bağlıyoruz ve bilgisayarımızdan boş bir internet tarayıcısı açarak işlemlerimize başlıyoruz.
  • Açılan internet tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
  • Açılan kimlik doğrulama ekranında, önceden değiştirilmediyse, AirTies modemlerin genelinde kullanıcı adı ‘admin’, şifre ise ‘ttnet’tir. Bu bilgiler ile arayüze giriş yapıyoruz.

AirTies Modemlerde IP Değiştirme! (Resimli Anlatım)

  • Açılan modem arayüz sayfasında sol tarafta bulunan menü listesinden sırasıyla LAN ⟶ IP ve DHCP Ayarları menülerine tıklıyoruz ve açılan sayfada Düzenle butonuna tıklıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Daha sonra karşımıza gelen ekranda IP Adresi ve Başlangıç IP Adresi kısımlarını 192.168.1.1 şeklinde düzelttikten sonra aşağıda bulunan Kaydet butonuna tıklıyoruz.

  • Sonrasında gelen yönlendirme ekranını da onayladıktan sonra, pencere kapanana dek bekliyoruz. Pencerenin kapanmasının ardından modemimizi ve internet tarayıcımızı bir kere yeniden başlatıyoruz.

  • Bir sonraki açılışta modemin IP adresi değişecek ve modem arayüz IP adresi 192.168.1.1 olacaktır.
  • Modemi resetlemediğimiz sürece, modem arayüz IP adresi 192.168.1.1 olacak ve ayrıca modem, kendisine bağlanan cihazlara 192.168.1.0/24 IP bloğundan/havuzundan IP adresi dağıtacak.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. Ben onu yaptım sonra bağlanma sorunu yaşadım geri çevirdim bu seferde bilgisayara kablolu bağlanmadan bağlanmıyor normalde kablosuz lütfen yardım edin!!

Comments are closed.