Airties Air 5442 Tivibu Ayarları için aşağıda ki adımları uygulayabilirsiniz. Modemin tivibu desteklemesi gerekiyor. Tivibu desteği yok ise tivibu ayarlarını sağlayamazsınız.

Bilgisayardan web tarayıcısı açıp adres satırına 192.168.2.1 yazarak Enter tuşlayalım. Açılan ekranda şifre ister; şifre kısmını boş bırakarak Tamam diyelim.

Arayüz ana menü gelir ekrana.

Airties Air 5442 Tivibu Ayarları

Sol menüde yer alan internet linkine tıklayalım ve hemen altında yer alan internet ayarları kısmını tıklayarak ikinci sayfaya ulaşalım. Ekranda yeni butonu yer alacak; tıklayalım.

11858 teknik destek

Airties Air 5442 Tivibu Ayarları

Bu menüde ise PVC adı kısmına İPTV yazıyoruz; protokol DHCP seçili olması gerek. VPI: 8 VCI: 55 olarak yazılı ise Kaydet butonuna tıklayalım. Kaydettikten sonra cihaz kendini yeniden başlatabilir.

Airties Air 5442 Tivibu Ayarları

Ana sayfaya tekrar ulaşım sağlayarak sol menüde IGMP linkine tıklayalım ve açılan sayfada ayarlar aşağıda belirtilen gibi olması gerek; ayarlarınızı düzenledikten sonra Kaydet diyelim.

Airties Air 5442 Tivibu Ayarları

Daha sonrasında yeniden internet ve internet ayarlarını tıklayalım. Açılan sayfada İPTV karşısındaki ‘’NAT Firewall Etkin’’ kısmı işaretleyerek Kaydet diyelim.

Airties Air 5442 Tivibu Ayarları

IPTV ayarları modemde sağlanmış olur.

Tivibu ayarlarınız sonrası hata alır iseniz bu durumu internet hizmeti aldığınız firma ile görüşmeniz gerekiyor.

Tivibu destekli modemleri genelde internet hizmeti aldığınız servis sağlayıcıların dan temin edebiliyorsunuz.

Modem arayüzüne giriş yapmakta sorun yaşar iseniz modemi resetleyerek arayüzüne sağlıklı giriş yapabilirsiniz.

Airties Air 5442 Tivibu Ayarları

Tivibu kullanıcıları, iOS ve Android cihazlarından, kuman da olmadan da Tivibu’yu kullanabiliyorlar.

 

3 YORUMLAR

  1. Allah razı olsun iki gündür televizyonumu izliyemiyordum ttnette airtesde hep çağrı açtım herkes birbirine önlendirdiler ve çözüm bulamadılar. en son internette araştırayım dedim sizin bilgilerinize ulaşıp aynılarını yaptım ve yayın geldi. çok çok teşekkür ederim. böyle bir şeyi yapamadığından tvbu ttnet ve airtes müşteri yetkililerinede yazıklarolsun.