Ayr;Adobe Illustrator, son dönemin en popüler grafik tasarım yazılımlarından biri olarak kabul edilmektedir. Adobe şirketinin geliştirdiği grafik tasarım yazılımlarından birdir. Oldukça popüler olan yazılım, 2020 yılında iPad cihazlar içinde yayınlanmıştır. Peki, dünya genelinde aktif bir şekilde kullanılan Adobe Illustrator nedir, nasıl satın alınır?

Adobe Illustrator Nedir?

Adobe Illustrator, Adobe tarafından geliştirilen vektörel tabanlı grafik tasarım yazılımıdır.19 Mart 1987 tarihinde kullanıma sunulmuştur. Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından aktif bir şekilde kullanılan yazılımın dosya uzantısıysa AI olarak belirlenmiştir.

Ayrıca AI Dosya uzantısının yanı sıra program içerisinde SVG, EPS ve PDF uzantıları da yer almaktadır. Vektörel tabanlı grafik tasarım yazılımı, Windows ve Mac OS işletim sisteminde sorunsuz olarak kullanılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra söz konusu program 2020 yılında iPad cihazlar içinde çıkarılmıştır.

Adobe Illustrator, Adobe şirketi tarafından geliştirilen ve 19 Mart 1987 tarihinde kullanıma sunulan vektörel tabanlı grafik tasarım yazılımıdır

11858 teknik destek
Vektörel Tabanlı Grafik Tasarım Programının Kullanım Alanları Nelerdir?

Son dönemin popüler grafik tasarım araçlarından biri olan Adobe Illustrator kullanım alanları ile dikkat çekiyor. Son derece geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan bu yazılım genellikle baskı işlemlerinde kullanılmaktadır.

Genellikle baskı işlemlerinde sorunsuz bir şekilde kullanılan bu yazılım ile başta;

  • logo tasarımı
  • kartvizit tasarımı
  • broşür tasarımı
  • kitap tasarımı
  • dergi tasarımı
  • Son olarak kurumsal kimlik tasarımı gibi önemli işler yapılmaktadır.

Son derece gelişmiş özellikleri olan yazılım, vektörel tabanlı olduğu için de tercih edilmektedir.

Vektörel Tabanlı Grafik Tasarım Yazılımının Satış Fiyatı

Dünyanın en popüler vektörel tabanlı grafik tasarım programlarından biri olan Adobe Illustrator fiyatı ile dikkat çekiyor. Adobe şirketinin resmi internet sitesinde yer alan söz konusu programın resmi satış fiyatı aylık ₺132,16 olarak belirlenmiş durumda. İlk paketi satın alan kullanıcılar grafik tasarım programını hem bilgisayardan hem iPad cihazlarından kullanabiliyor.

Illustrator programı ile birlikte tüm uygulamalara erişmek isteyen kullanıcılar ise aylık ücret ödeyerek Creative Cloud içerisinde yer alan yazılımlara erişebiliyor. Ayrıca öğrenci ve öğretmenler ise söz konusu pakete daha az ödeyerek sahip olabiliyor.

Kurumlar, başta Illustrator olmak üzere tüm Creative Cloud programlarını aylık ücret ödeyerek kullanabiliyor. Yukarıda yer alan paketleri satın almak için Adobe şirketinin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayırıca +44 203 0277 764 nolu telefon numarasını arayarak da satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.