Adobe Audition

İster bir podcast üretiyor olun ister bir film müziğini, iş için en iyi ses düzenleyiciye ihtiyacınız vardır. Adobe Audition, profesyonel ses mühendisleri ve sıradan ses editörleri için genel olarak en iyi ses düzenleyicisi seçimimizdir.

Bağımsız bir uygulama olarak veya Adobe Creative Cloud Tüm Uygulamalar abonelik planının bir parçası olarak yedi gün boyunca ücretsiz olarak kullanılabilen son derece güçlü bir ses düzenleme uygulamasıdır.

Adobe, uygulamalarına erişmek ve bunlar için ödeme yapmak için birçok yol sunduğundan, en uygun maliyetli seçeneği belirlemek her zaman kolay değildir. Adobe Audition’ı ücretsiz olarak nasıl indirebileceğinizi, mevcut çeşitli abonelikleri ve indirimleri, nasıl başlayacağınızı ve göz önünde bulundurmanız gereken Adobe Audition alternatiflerini inceliyoruz .

Audition’ın yedi günlük ücretsiz deneme sürümü mevcut . Buna erişmek için Adobe’nin sitesindeki Adobe Audition ana sayfasına gidin ve üst menüdeki Ücretsiz Deneme seçeneğine tıklayın. Daha sonra uygulamayı indirebilir veya Creative Cloud paketinin tamamını denemeyi seçebilirsiniz.

Deneme sürümüne kaydolduğunuzda Adobe sizden ödeme ayrıntılarınızı isteyecektir. Bunları vermeden deneme sürümüne erişemezsiniz ve deneme süresi sonunda otomatik olarak ücretli abonelik başlayacaktır. Aboneliği deneme süresi boyunca herhangi bir noktada iptal edebilirsiniz, ancak abonelik taahhüdünde bulunmak istemiyorsanız bunu yaptığınızdan emin olun, aksi takdirde önemli bir iptal ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Audition’ın tüm özelliklerini denemek ve sizin için doğru ses düzenleme yazılımı olup olmadığına karar vermek için deneme süresini kullanın. Yedi gün bittiğinde Audition’ı artık ücretsiz olarak kullanamazsınız ve devam etmek için ücretli bir aboneliğe ihtiyacınız olacak.

Adobe Audition’ı nasıl satın alabilirim?

Audition web sayfasında Şimdi Satın Al’a tıkladığınızda fiyatlandırma seçeneklerine yönlendirilirsiniz. Pek çok seçenek mevcuttur ve hepsi aboneliğe dayalıdır; yazılımı tek seferlik bir ücretle doğrudan satın almanın bir yolu yoktur.

Audition’a tek başına veya Creative Cloud Tüm Uygulamalar paketinin bir parçası olarak abone olmayı seçebilirsiniz . Bu, aralarında Premiere Pro , Photoshop ve After Effects gibi büyük hitlerin de bulunduğu 20’den fazla yaratıcı uygulamayı içerir . Rota aynı zamanda kapsamlı Adobe Stock kitaplığına erişim ve medyanız için 100 GB bulut depolama alanı gibi ekstralar da ekler.

Dahil edilen uygulamalardan üç veya daha fazlasını kullanırsanız, tam Creative Cloud aboneliği büyük olasılıkla daha ucuz olacaktır. Farklı ortamlar üzerinde çalışıyorsanız ve Audition’ın yanı sıra en iyi video düzenleme yazılımlarından ve en iyi grafik tasarım yazılımlarından bazılarına ihtiyacınız varsa , plan paranızın tam karşılığını verir.

audition satın alma
Adobe, Audition için çeşitli fiyatlandırma seçenekleri sunuyor

Adobe Audition’ın ücreti ne kadar?

Adobe, Audition’ı üç şekilde faturalandırır: aylık, yıllık olarak aylık olarak faturalandırılır ve yıllık olarak peşin olarak ödenir. Yıllık olarak faturalandırılan aylık aboneliğe kaydolmak sizi bir sözleşmeye bağlar; Erken çıkmak için çıkış ücreti ödemeniz gerekecek.

Adobe Audition abonelik fiyatları

Aylık: 31,49 ABD Doları / 30,34 ABD Doları / 45,99 ABD Doları

Yıllık aylık faturalandırma: 20,99 $ / 19,97 £ / 29,99 AU$

Yıllık peşin: 239,88 $ / 238,42 £ / 343,07 AU$

Adobe Audition + Creative Cloud Tüm Uygulamaların fiyatları

Aylık: 79,49 ABD Doları / 75,85 ABD Doları / 114,99 ABD Doları

Yıllık aylık faturalandırma: 52,99 $ / 49,94 £ / 76,99 AU$

Yıllık peşin: 599,88 $ / 596,33 £ / 871,07 AU$

Not: Bu fiyatlar bu yazının yazıldığı sırada doğru olsa da, ABD dışındaki fiyatlar döviz kurlarına göre düzenli olarak dalgalanmaktadır. Tüm abonelikler ilk 14 gün içinde tam para iadesi ile iptal edilebilir.

Öğretmenler ve öğrenciler için Adobe Audition indirimleri

Adobe, öğrenciler ve öğretmenler için tüm Creative Cloud yazılım paketini birçok öğrenci dizüstü bilgisayarında çalıştırabilen bir indirim planı sunmaktadır . Yalnızca yıllık faturalandırılan aylık veya yıllık peşin aboneliklerde geçerlidir.

Öğrenci-öğretmen fiyatları

Yıllık aylık faturalandırma: İlk yıl için ayda 19,99 $ / 16,24 £ / 21,99 AU$, daha sonra ayda 29,99 $ / 25,28 £ / 43,99 AU$.

Yıllık peşin: 239,88 $ / 238,42 £ / 343,07 AU$

Her zamanki planlarda olduğu gibi, her seferinde bir yıllık taahhütte bulunmanız gerekecek. Bir yılın tamamını peşin ödeyebilirsiniz, ancak bu daha ucuza gelmez. Adobe uygunluk kanıtını ister; Hesabınızda okul tarafından verilen bir e-posta adresini kullanmak en kolay yöntemdir.

Adobe Audition’a nasıl başlayabilirim?

Adobe Audition birçok özellikle dolu kapsamlı bir uygulama olduğundan yeni başlayanlar için karmaşık görünebilir.

Adobe’de yazılı kılavuzlar ve videolar içeren çeşitli Audition eğitimleri bulunmaktadır. Başlangıç ​​ve Deneyim bölümlerine ayrılmıştır, böylece önce işin püf noktalarını öğrenebilir, ardından daha karmaşık konulara geçebilirsiniz. adobe audition

Adobe Audition nedir?

Adobe Audition, geliştiricileri tarafından kapsamlı bir ses iş istasyonu olarak tanımlanıyor. Sesi düzenlemenizi, karıştırmanızı, kaydetmenizi ve geri yüklemenizi sağlar. Bir video düzenleme projesine uygun olarak ses parçalarını karıştırma işlemini basitleştirmek için Premiere Pro ile entegre olur ve ayrıca ses dosyalarını temizlemek, müzik mikslemek, podcast’leri kaydetmek ve daha fazlası için de kullanılabilir. Birçok profesyonel tarafından kullanılan endüstri standardı bir yazılımdır, ancak aynı zamanda ses düzenlemeyi öğrenmek veya amatör projeler üzerinde çalışmak isteyen profesyonel olmayan kişiler için de yararlı bir araçtır.

Adobe Audition: Android ve iOS uygulamaları

Audition yalnızca masaüstüne yönelik bir uygulamadır ve mobil cihazlar için eşdeğer bir Adobe yazılımı yoktur. Ancak müzik oluşturmaya yönelik bazı iyi Android alternatifleri ve iOS uygulamaları var .

NCH’nin mükemmel WavePad’i çapraz platformdur. Windows, Mac, iPad, iOS, Android ve Kindle’da çalışır . Yalnızca Apple’a özel Apple GarageBand, taşınabilir aygıtlarda da mevcuttur

Bunlar, hareket halindeyken ses dosyalarını düzenlemenize olanak tanır. Bununla birlikte, projeleriniz üzerinde tam kontrol istiyorsanız Audition veya alternatifleri gibi bir masaüstü uygulamasıyla daha iyi durumda olacaksınız.

Seçme alternatifleri

Audition sizin için en iyi masaüstü ses düzenleyicisi değilse alternatifler mevcuttur. En iyi ücretsiz ses editörlerini bir araya getirdik , ancak profesyonel prodüksiyon sesleri için bu uygulamalara göz atmanızı öneririz.

Apple Logic Pro, profesyoneller için özel olarak tasarlandı ve yayın kalitesinde prodüksiyonlar sunuyor. Apple GarageBand, küçük prodüksiyonlar için idealdir.

Audacity , alabileceğiniz en iyi ücretsiz ses düzenleyicisidir. Açık kaynak, erişilebilir, güçlü, sevilecek çok şey var.

CyberLink AudioDirector yeni başlayanlar, orta düzey kullanıcılar ve uzmanlar için ses düzenleme konusunda çok yönlü sağlam bir çözümdür. Bu tarz içerikler ile ilgili daha fazla bilgi almak için TeknoDestek sitemizi ziyaret edebilirsiniz.