Ana Sayfa Haberler Aave Coin Nedir? Aave Nasıl Kullanılır? Aave Nedir

Aave Coin Nedir? Aave Nasıl Kullanılır? Aave Nedir

0

Aave nedir?

Aave; açık kaynak kodlu, merkezi olmayan ve güven gerektirmeyen bir likidite protokolü.

Aave protokole kripto para yatırarak faiz kazanabilirsiniz. Ayrıca belirli oranda teminat sağlayarak protokolden kripto para kredisi çekebilirsiniz.

Kredi almak isteyen kişileri kripto para borç veren kişiler ile doğrudan eşleştiren P2P platformlar bulunuyor. Aave ise kullanıcıları eşleştirmek yerine likidite havuzları ile çalışan bir protokol / platform.

Aave coin nedir?

Aave borç alma & verme işlemleri için kullanılan merkezi olmayan bir protokol. Kullanıcılar yani Aave coin sahipleri ise protokol ile ilgili çeşitli konularda söz sahibi.

Sahip olduğunuz Aave’yi platformda stake ederek bu sisteme katkıda bulunabilir ve protokolden gelen komisyonları ve staking ödüllerini kazanabilirsiniz.

Aave staking işlemi için APY değeri platformda stake sayfasında bulunabilir.

Akıllı sözleşmelerden kaynaklanan bir problem ile protokolde bir açık oluşursa staking ile toplanan fonların bir kısmı açığı gidermek için kullanılabiliyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Aave protokolün yönetimi ve geliştirmelerin oylanması için Aave coin kullanılıyor. Kullanıcılar uygulamada ”governance” kısmında protokol ile ilgili yenilikler için oy kullanabiliyor.

Bunun dışında Aave protokol için bir güvence ve sigorta oluşturmak amacıyla ”safety module” adında bir sistem bulunuyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu tür bir durumda stake edilmiş Aave miktarının %30’a kadarki kısmı kullanılabiliyor. Bu yeterli olmaz ise zararı kapatmak için Aave token piyasaya sürülebiliyor.

Türkiye’deki kripto para borsaları arasında Aave coin almak için Paribu‘yu kullanabilirsiniz. Binance TR ve BtcTurk gibi diğer borsalarda şu an Aave bulunmuyor.

Global kripto para borsaları arasında ise Binance, KuCoin, Huobi ve FTX gibi borsalardan Aave coin alabilirsiniz.

Henüz Binance hesabınız yoksa aşağıdaki adım adım resimli anlatım içeren rehbere giderek veya linke tıklayarak Binance hesabınızı açabilirsiniz.

%20 komisyon indirimli Binance hesabı açmak için: Binance hesabı aç (Ekstra %25 komisyon indirimi için hesabınızda BNB tutun).

Aave nasıl kullanılır?

Aave’yi kullanmak için öncelikle ihtiyacınız olan şey merkezi olmayan uygulamalar ile kullanabileceğiniz bir kripto para cüzdanı.

Aave desteklenen cüzdanlar

Aave birçok farklı kripto para cüzdanını destekliyor. Aave’yi MetaMask, Trust Wallet, Ledger ve MEW gibi birçok kripto para cüzdanı ile kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA