Ana Sayfa Destek ZTE W300S Kablosuz Ağ Ayarları (Resimli Anlatım)

ZTE W300S Kablosuz Ağ Ayarları (Resimli Anlatım)

0
ZTE W300S Kablosuz Ağ Ayarları (Resimli Anlatım)

Kullandığımız modemde çoğu zaman kablosuz ağ ayarlarını yeniden yapılandırma ihtiyacı duyarız. Kablosuz ağımızın adını, şifresini değiştirmek isteriz. Kablosuz ayarlarımızı değiştirmek için öncelikle modem arayüzüne girmemiz gerekiyor. Bbu makalemizde, ZTE W300S modemin kablosuz ağ ayarlarının nasıl düzenlenebileceğini/değiştirilebileceğini anlatacağız.

  • Öncelikle, modeme bağlı bilgisayardan bir tarayıcı açıp, adres satırını temizledikten sonra 192.168.1.1 yazıyoruz ve Enter’a basıyoruz.
  • Açılan pencerede Kullanıcı adı ve Şifre kutucuklarına sırasıyla admin ve ttnet yazıyoruz ve Oturum açın butonuna tıklıyoruz.

ZTE W300S Kablosuz Ağ Ayarları (Resimli Anlatım)

  • Açılan modem arayüz şifresi değiştirme ekranında herhangi bir değişiklik yapmadan Geçiniz butonuna tıklıyoruz.

  • Açılan modem arayüz sayfasında, sol tarafta bulunan menü listesinde sırasıyla Kablosuz Bağlantı ⟶ Temel menülerine tıklıyoruz.
  • Açılan sayfada SSID kutucuğuna, Türkçe karakter ve boşluk kullanmadan kablosuz ağımızın adını yazıyoruz. Sayfanın altında bulunan Kaydet/Uygula butonuna tıklıyoruz ve daha sonra sayfanın sol tarafındaki menü listesinde, Kablosuz Bağlantı menüsünün altındaki Güvenlik menüsüne tıklıyoruz.

  • Açılan sayfada WPA PSK Anahtarı kutucuğuna Türkçe karekter ve boşluk içermeyen ve en az 8 karekterden oluşan bir kablosuz ağ şifresi yazdıktan sonra Kaydet/Uygula butonuna tıklıyoruz.

  • Son olarak da, soldaki menü listesinde Gelişmiş menüsüne tıklayıp, açılan sayfada, kopma sorunu veya kablosuz sinyal çekim sorunu için kanal ayarı yaparak çözüm sağlayabiliriz. Bu sayfada Kanal kısmında, Auto olan kanal ayarını 16 veya 11 seçeneklerinden birini seçerek daha iyi bir performans alabiliriz modemimizden.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.