Ana Sayfa İnternet ZTE H168N MODEM KURULUMU ve KABLOSUZ AYARLAR (RESİMLİ ANLATIM)

ZTE H168N MODEM KURULUMU ve KABLOSUZ AYARLAR (RESİMLİ ANLATIM)

0
Paylaş
ZTE H168N MODEM KURULUMU ve KABLOSUZ AYARLAR (RESİMLİ ANLATIM)

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde ZTE H168N modem kurulum işlemi hakkında bilgi vereceğiz.

  • Öncelikli olarak boş bir internet sayfası açın http ile başlayan adres çubuğunu tamamiyle temizledikten sonra 192.168.2.1 yazalım ve Enter‘a basalım.

  • Açılan sayfada kullanıcı adı kutucuğuna admin, şifre kısmına ttnet yazarak Oturumu Aç butonuna tıklayalım. Ardından yeni şifre-şifre onay kısmı gelir; değiştirmeden geç veya atla butonuna tıklayalım. Ardından açılan sayfada menüsüne tıklayalım. Açılan sayfada WAN menüsüne tıklayalım. Açılan menü listesinde DSL WAN Bağlatısı‘na tıklayalım.

  • Ardından açılan sayfada Bağlantı Adı : DSL_İNTERNET olması gerekir. ATM bilgilerinde:

VPI: 8

VCI: 35

KAPSULLEME TIPI: LLC

HIZMET TÜRÜ: UBR

olması gerekir.

  • Ardından, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sayfanın sağ kısmında belirtilen aşağıya doğru ok simgesine tıklayalım.

  • Bağlantı Tipi: PPP olması gerekmektedir ve PPP başlığı altında ADSL Kullanıcı adı ve Şifresi istemektedir; servis sağlayıcınızdan aldığınız ADSL kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi buraya yazmanız gerekmektedir. Ve son olarak Kaydet butonuna tıkladıktan sonra modem kurulum işlemi tamamlıyoruz. Modem kurulumu yaptıktan sonra internet ışığınızın sarı veya yeşi olarak yanmış olacaktır.
  • Kablosuz ayarlarınızı da yapabilirsiniz. menüsüne tıkladıktan sonra açılan menülerden WLAN‘a tıklayın. Açılan yan menülerden SSID Ayarları‘na tıklayalım.

  • Açılan sayfada SSID Ad kısmına en az 8, en fazla 64 karakterden oluşan ve Türkçe karakter içermeyen SSID adınızı (kablosuz ağ adı) belirliyebilirsiniz. Ve sonrasında Kaydet butonuna tıklayalım.
  • Ardından yine menüsüne ve açılan menü listesinde ise Güvenlik menüsüne tıklayalım.

  • Açılan sayfada SSID seçin kısmında 1 olması gerek. DOĞRULAMA TİPİ: WPA-PSK2 olarak ayarlayalım. WPA GİRİŞ ŞİFRESİ kısmına ise en az 8, en fazla 64 karakterden oluşan ve  Türkçe karakter içermeyen kablosuz ağ şifrenizi oluşturabilirsiniz. Ve son olarak Kaydet butonuna tıklayarak işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin