Ana Sayfa İnceleme ZTE Blade V6 Ürün İncelemesi

ZTE Blade V6 Ürün İncelemesi

0

GSM operatörleri için akıllı cihaz üreterek akıllı telefon sektörüne giriş yapan, daha sonraları ise kendi cihazlarını piyasaya süren çinli telekomünikasyon devi ZTE yeni telefonunu geçtiğimiz günlerde tanıttı.

Her geçen gün marka bilinirliği artan ZTE nin yeni tanıttığı ürünü hakkında değil de pazarlama stratejisi hakkında konuşmak çok daha ilginç olacaktır sanırım. ZTE firma olarak GSM operatörlerine akıllı telefonlar üreterek akıllı telefon piyasasına giriş yapmıştı. Halihazırda bu üretimler devam etmekte. Haliyle kendi markasıyla piyasaya sürdüğü ürünlerinin en büyük rakipleri de yine kendi ürettiği telefonlardan başkası değil.

Dilerseniz bu konuyu biraz daha açıklığa kavuşturmak için ZTE Blade V6 nın teknik spefikasyonlarını inceleyelim.

1280×720 çözünürlüğe sahip 5 inç boyutunda IPS LCD Ekran bulunan telefonda 4 çekirdekli 1.3 Ghz Mediatek 6735  işlemci bulunuyor. Ürünün Ram i 2GB. Ayrıca üründe 13MP arka kamera ve 5 MP ön kamera bulunuyor. Dahili hafıza olarak 16 GB üretilen telefonun 128 a kadar sd kart desteği bulunuyor. İşletim sistemi Android Lollipop 5.0.2 olan telefonun pil kapasitesi ise 2200 Mah. Telefon tek parça metalda oluşuyor arka kapağı sökülemiyor. Sim kart ve sd kart ise telefonun yan kısmındaki yuvalara takılıyor.

inceleme1

Teknik spefikasyonlarına bakıldığında orta segment bir ürün olarak göze çarpan ZTE Blade V6 nın en büyük rakibi olarak parmak okuyucu sensörü saymazsak Türk Telekom un cihazı T175 diyebiliriz. Ancak ZTE nin Vodafone firması için ürettiği Smart V6 ve Turkcell firması için ürettiği T60  modellerinin ZTE Blade V6 ya rakip olmaları gerçekten trajikomik.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

inceleme2

11858 teknik destek
11858 teknik destek

GSM operatörleri için kendi ürettiği modellerle kendi adıyla piyasaya tanıttığı ürün olan ZTE Blade V6 nın fiyatları hemen hemen birbirinin aynısı. İşe bu açıdan bakıldığında ZTE firmasının kendi segmentindeki en büyük rakibi yine kendisi denilebilir. Bütün bunlardan daha ilginç olan ise hemen hemen aynı olan bu üç modelden hangisinin daha fazla satış adeti yakalayacağı. Ancak gsm operatörlerinin kendi abonelerine cihazları pazarlarken daha az efor sarfedecekleri ise su götürmez bir gerçek.

inceleme3

Son bir not eklemek gerekirse ZTE Blade V6 nın avrupa ülkeleri için üretilmiş farklı bir modeli daha bulunuyor. Avrupa pazarında satışa sunulmak üzere üretilmiş olan ZTE Blade D6 nın V6 dan tek farkı ise çift sim kart özelliğine sahip olması.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA