Ana Sayfa Sosyal Medya YouTube Müzik, bir “Kitaplıkta” Filtresini Test Ediyor

YouTube Müzik, bir “Kitaplıkta” Filtresini Test Ediyor

0

YouTube Müzik başka bir güncelleme alabilir. Sadece birkaç hafta önce, tekrarlanan şarkılarınız için “Replay Mix” ile güncellendi. Bu yılın başlarında, Library Tracks oynatma listesini test ettiğini öğrenmiştik. Ayrıca, ücretsiz kullanıcılar için “Yıl İnceleme” çalma listesini, daha fazla kişiselleştirilmiş aktiviteyi, ruh hali karışımlarını ve Android Auto’ya yüklenen şarkıları çalmayı da unutmayacağız. Akıllı TV’lerde müzik akışı yapmak ve Google Asistan’a oynatma listeleri getirmek ve hatta premium olmayan üyeler için yayın yapmak artık daha kolay.

Müzik akışı platformu, yeni bir özelliği test ediyor gibi görünüyor – arama sonuçları için bir ‘Kütüphanede’ filtresi. Değişiklik hem web’de hem de mobil cihazlarda fark edilebilir.

Google, YouTube Music’i geliştirmeye devam ediyor. Bir gün YouTube’un bir dalı olarak daha fazla bilinebilir. Umarım, kendi başına daha iyi gelişir ve bu yalnızca eklenen özellikler ve iyileştirmelerle yapılabilir.

Bir sonraki güncellemeyle, yakında arama konusunda size yardımcı olabilecek bir kitaplık sekmesi görebilirsiniz. Kitaplık İçi filtresiyle istediğiniz müziği daha kolay bulabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Resmi bir duyuru veya tanıtım yok, ancak kartal gözlü bir redditor , uygulamadaki değişikliği fark etti.YouTube Müzik, yeni sekmede bir sanatkara dokunulduğunda kullanıcıyı o sanatkarın sayfasına yönlendiriyor. Bu sayfada, bahsi geçen sanatkarın kitaplığa kaydedilen tüm müzikleri listeleniyor.

Fakat hala bir albüme dokunmak, tüm modüller kitaplığa kaydedilmemiş olsa bile albümdeki tüm müzikleri gösteriyor. Ayrıyeten bu kısımda resmi YouTube Müzik oynatma listeleri ve öteki kullanıcılar tarafınca oluşturulan oynatma listeleri de görüntülenemiyor. Yeni Kitaplık sekmesi, hala geliştirilmekte olan bir çalışma olduğundan, bahsetmiş olduğumiz eksiklikler önümüzdeki günlerde uygulamaya eklenebilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bir arama sorgusundan sonra filtreye tıklamak, kütüphaneden en iyi sonuçları sunacaktır. Yalnızca mevcut müziği görebilirsiniz.

Sekmeyi kullanırken kullanıcı çalma listelerini, ortak çalma listelerini ve resmi YTM çalma listelerini görmeyi beklemeyin.Bu bölümlerin yanı sıra, arama sonuçlarını daraltmaya yardımcı olabilmek amacıyla en üstte de Arama Filtreleri yer alıyor. Buna karşın uygulama, arama sonuçlarını kitaplıkta bulunan şarkılara göre düzenlemiyor. Bundan dolayı kullanıcıların, kitaplıklarından şarkı, albüm, sanatçı vb. aramasının kolay bir yolu ne yazık ki yok.

Youtube Müzik, bu sorunu çözmek amacıyla, “Arama” kısmında müzik kitaplığından sonuçları görüntüleyen yeni bir “Kitaplık” sekmesini test ediyor.Bu bazıları için sinir bozucu olabilir. Eh, bu nihai ve resmi bir sürüm değil. Değişiklik yalnızca sunucu tarafında görünüyor.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA