Ana Sayfa Sosyal Medya YouTube, İçerik Oluşturuculara Para Kazanmanın Yeni Bir Yolunu Ekliyor

YouTube, İçerik Oluşturuculara Para Kazanmanın Yeni Bir Yolunu Ekliyor

0

YouTube izleyicileri yakında desteklerini ve paralarını en sevdikleri içerik oluşturucuların arkasına atmanın yeni bir yolunu bulacaklar. İçerik oluşturuculara bahşiş vermenizi sağlayan Süper Teşekkürler adlı yeni bir araç şimdi platformda test ediliyor.

Bu özellik, kullanıcıların arasındaki dört fiyat noktasından birini seçerek bir içerik oluşturucuyu alkışlamasına olanak tanır. Bir kullanıcı bu dört seçenekten birini satın aldığında, ekranda bir kutlama animasyonu görecek ve yorumlar bölümünde videonun altında kendi adıyla renkli bir yorum belirecektir. İçerik oluşturucuların kendileri, bu mesajlara normal yorumlarda yapabilecekleri şekilde yanıt verebilecekler.

YouTube, geçen yıl boyunca aracı İzleyici Alkış adlı ayrı bir adla test etti. Şimdi Süper Teşekkürler olarak adlandırılan oyun, masaüstü, Android ve iOS’ta 68 ülkede beta sürümünde mevcuttur.

Süper Teşekkürler, YouTube’un doğrudan ödeme yapan içerik oluşturucular için eklediği dördüncü seçenektir. Platform ayrıca içerik oluşturucuların aylık abonelikler sunmasına olanak tanıyan kanal üyelikleri de sunar. Ardından, canlı yayınlar sırasında izleyicilerin sohbette ipucu bırakmasına olanak tanıyan Süper Stickers ve Süper Chat var. Ancak Süper Stickers ve Chat’in canlı yayınlarda çalıştığı durumlarda, Süper Teşekkür tüm uygun yüklemelerde kullanılabilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ücretli dijital ürünlerin ürün müdürü Barbara Mcdonald, özellik, aralarından seçim yapabileceğiniz dört set ödeme tutarıyla başlatılırken, diğer dolar tutarlarını manuel olarak girme yeteneği “kesinlikle eklemek isteyeceğimiz bir şey” dedi. YouTube, The Verge’e söyledi . Daha önceki test aşamasında, başlangıçta yalnızca bir fiyat noktası vardı, ancak içerik oluşturucular şirkete izleyicilerin beğendikleri bir kanala desteklerini gösterirken daha fazla seçenek istediklerini söylediler.

YouTube, uygun içerik oluşturuculara videolarının önünde yayınlanan reklam gelirinin bir kısmını öder.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

YouTube reklamlarıyla, potansiyel müşterilerinize YouTube’da video izlerlerken veya arama yaparlarken ulaşın ve harekete geçmelerini sağlayın. Üstelik sadece reklamınıza ilgi gösterdiklerinde ödeme yapın.

Ancak bu gelir akışı her zaman güvenilir değildir ve reklam verenlerin tartışmalar sırasında YouTube’dan geri çekildiği zamanlarda önemli ölçüde daralmıştır. İçerik oluşturuculara doğrudan izleyicilerden ödeme alma seçenekleri sunmak, reklamcılığa tamamen bağımlı olmamaları için olası bir yedek gelir akışı sunar.

İçerik oluşturucuların Süper Teşekkürlere erişebilmeleri için YouTube İş Ortağı Programı’nın parçası olmaları gerekir. Mcdonald, bu yıl içinde tüm Ortak Programı üyelerine gelmeden önce, beta lansmanının “rastgele bir sunum” olacağını söyledi.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA