Ana Sayfa İnceleme Yerli Güç Tasarruf programı AndroEnergy İnceleme

Yerli Güç Tasarruf programı AndroEnergy İnceleme

1
Paylaş

pil1

Akıllı telefon kullanan herkesin yaşadığı ortak problemlerden biri olan şarj sorununa problem olarak üretilen türk yapımı bir uygulama olan AndroEnergy oldukça başarılı.Telefonlarımızın şarjı bir günü bile çıkaramadığı zamanlar olmuştur.Buna en çok etki eden etkenler arka planda çalışan uygulamalar ve açık kalan Wİ-Fi  , Bluetooth  şarjımızı hızlıca bitirir.

Tamamen yerli olan bu uygulama ile açık unutulan Wi-Fi , Bluetooth kullanılmadığında kapatılıyor.Arka plandaki uygulamalar kullanılmadığında uyutuluyor.Program aynı zamanda bataryanın sıcaklığınıda gösterebiliyor.CyanLog ekibinin geliştirdiği uygulama 4 Mb gibi bir alanı doldurduğundan ve çok basit bir arayüzü olduğundan her telefonda rahatça kullanılabilir.Telefonumuzda yer sorunu derdide olmuyor bu sayede.

pil2

Uygulamanın bir diğer özelliği ise root yapılmış telefonlarda daha kapsamlı çalışabilmesi. Kullanılmayan arka plan servislerini işlemci çekirdeklerine uyuma bilgisi gödererek durdurup voltajtan tasarruf yapan bu uygulama batarya kullanım ömrünü ciddi anlamda uzatıyor.Tabi rootlu telefon kullanmak sağlıklı olmadığından bunu tavsiye etmiyoruz.

Burak  Taşdelen

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. eğer bilinçli bir kullanıcı iseniz root lu telefon kullanmak sağlıklı. uygulama geçekten çok müthiş.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.