Ana Sayfa Haberler Yeni Teknoloji Akıllı Telefon Kameralarını Nasıl İyileştirebilir?

Yeni Teknoloji Akıllı Telefon Kameralarını Nasıl İyileştirebilir?

0

Akıllı telefon kameraları artık o kadar iyi ki profesyonel fotoğrafçıların bile gözdesi oldu, ancak uzmanlar yakında daha da iyi hale gelebileceklerini söylüyor.

Yeni bir lens teknolojisi, daha az yer kaplarken daha parlak fotoğraflar ve daha iyi yakınlaştırma anlamına gelebilir. Scope Photonics, görüntüleri ne kadar yakınlaştırırsanız netleştirebileceğini söylediği kayıpsız yakınlaştırma üzerinde çalışıyor. Bu, dijital fotoğraf makinelerinde giderek artan sayıdaki ince ayarlardan biridir.

Yenilikçi Teknoloji

Scope Photonics, sıvı kristalleri döndürmek ve ışığın içlerinden nasıl geçtiğine bağlı olarak yeniden düzenlemek için bir teknik kullanarak akıllı telefon kameraları için lensleri iyileştirmeye çalışıyor. Sistem standart bir lens sistemini taklit eder, ancak tek bir lensle yakınlaştırıp uzaklaştırabilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Başka bir şirket, kameralı telefonları daha ince hale getirmeye ve görüntüleri keskinleştirmeye çalışıyor. Metalenz, küçük bir cam üzerine inşa edilmiş tek bir mercek kullanan bir tasarım üzerinde çalışıyor. Çoğu akıllı telefon şu anda bir görüntü sensörü üzerine monte edilmiş plastik ve cam mercek elemanlarını kullanıyor.

Metalenz, lens yapısının standart lenslere kıyasla daha parlak ve daha keskin görüntülere izin verdiğini söylüyor.

Daha İyi Dinamik Aralık

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Fotoğraf sitesi Photutorial’ın kurucusu Matic Broz, dijital kameralarla ilgili en büyük güncel sorunun düşük dinamik aralık olduğunu söyledi.

Dinamik aralık, bir kameranın hem açık tonları hem de koyu tonları aynı anda ne kadar iyi yakaladığıdır. Dinamik aralık ne kadar geniş olursa, kameradaki sensör ayrıntıları kaybetmeden o kadar uç noktalarda algılayabilir.

Ayrıntı kaybı, aynı renkte dokusuz bir noktaya benziyor çünkü bu alandaki her şey sensörün yakalayamayacağı kadar parlak veya çok karanlıktı.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA