Ana Sayfa Haberler Yeni Nesil Mobile Anti Virüs Programı 360 Security

Yeni Nesil Mobile Anti Virüs Programı 360 Security

0
11858 teknik destek

Akıllı cihazlarımızın performansını düşüren etkenlerden biri de hiç şüphesiz zararlı yazılımlardır. Her ne kadar dikkat etsek de kötü amaçlı yazılımlar cihazlarımıza zarar verebiliyorlar. Bu gibi tatsız durumlara yer vermemek adına her geçen gün yeni bir anti virüs uygulaması kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

360 Security uygulaması da bunlardan biri.

360 Security uygulaması windows,android ve ios tabanlı cihazların hepsinde kullanılabiliyor ve şuan için ücretsiz şekilde edinilebiliyor. Program sizin verilerinize sizin izin verdiğiniz kadarıyla ulaşabiliyor. Aynı zamanda batarya yardımcısı programıyla pilinizin kalan şarjıyla hangi işlemleri ne kadar süreyle yapabileceğini listeleyebiliyor.

sec1
Uygulamayı açtığınızda genelde bu ekranı görüyorsunuz. Uygulama açıldıktan bir kaç saniye sonra ise genel tarama başlıyor. Eğer cihazınızda virüs taraması yapmak isterseniz uygulamayı açmak ve S harfine dokunmak yeterli oluyor.

Uygulamada sağ üstteki “ayar” işaretine dokunduğunuzda ayarlar menüsü açılıyor ve bu bölümde uygulamanızın uyarı ayarlarını, dil seçeneklerini ve sürüm kontrolünü sağlayabiliyorsunuz.  360 Security global bir uygulama olduğundan içerisinde birçok dil desteği bulunuyor.

sec2

sec3

sec4

11858 teknik destek

Uygulamanın güzel yanlarından biri de pil performansını değerlendirebilmesi diyebiliriz. Cihazımızın kalan pil gücüyle neler yapabileceğini listeleyen bu özellik sayesinde ciddi anlamda kullanım kolaylığı sağlayabiliyoruz.

 

Kalan pil performansını görebilmek için uygulama ana ekranının sağ altında bulunan pil ikonuna basıyoruz.

sec5

Pil işaretine bastığımızda telefonumuzun bir sonraki şarja kadar hiçbir işlem yapmadan ne kadar süre çalışabileceği, internet kullanımında ne kadar süre çalışabileceği ve fotoğraf çekiminde ne kadar kullanılabileceği gibi bilgiler listeleniyor.

sec6

sec7

Uygulama bu süreleri hesaplarken telefonumuzun daha evvel ki verilerinin ortalamasını alıyor ve biz en muhtemel süreleri listeliyor. Asıl amacı zararlı yazılımları engellemek olan bir antivirüs yazılımın böyle bir işlemi de sağlayabilmesi hiç şüphesiz cihazın kullanım konforunu artırmak istenilmesinden kaynaklanıyor. 

Hemen hemen her akıllı cihazın uygulama marketinde şimdilik ücretsiz konumda bulunan bu uygulamayı her akıllı cihaz kullanıcısının en az bir kere tecrübe etmesini tavsiye ederim.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1993 Oylamalar · 1993 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikZebramo Uygulama İncelemesi
Sonraki İçerikAsus Tabletlerde Özel Tuşla Ekran Görüntüsü Almayı Aktif Hale Getirme ve Ekran Görüntüsü Alma
Teknolojiyi yakından takip edip yenilikleri bulup araştıran ve bunları paylaşan bir blog yazarıdır. Şuanda Teknosor firmasında çalışmaktadır.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.