İş veya kişisel kullanım için bir Twitter hesabı oluşturmak, ilk bakışta göz korkutucu görünse de kolay bir işlem.

Twitter, tamamlanması gereken her adımda size yol gösterecek bir kayıt ve işe alım sihirbazı sağlar. Hatta bazı bölümleri atlayıp daha sonra geri dönebilirsiniz.

Bir Twitter hesabı oluşturmaya nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Twitter hesabı nasıl kurma.

Twitter web sitesini ziyaret edin veya Twitter uygulamasını iPhone, iPad veya Android cihazınıza indirin . Başlamak için Kaydol’a tıklayın . İster web sitesinden ister mobil uygulamadan üye olun, adımlar aynıdır.

11858 teknik destek

Twitter hesabınızı kaydedin

İlk ekranda, hesabınız için bir ad, doğum tarihiniz ve bir telefon numarası veya e-posta adresi gireceksiniz. Girdiğiniz ad, genellikle kullanıcı adı veya kullanıcı adı olarak adlandırılan ve her zaman değiştirebileceğiniz hesap kullanıcı adınız olacaktır . Doğum tarihi ve telefon numarası (veya e-posta) gizli tutulacaktır. Devam etmek için İleri’ye tıklayın.

Twitter hesabı

Bir sonraki ekranda, “web’de Twitter içeriğini nerede gördüğünüzü takip etmek” isteyip istemediğinizi seçmeniz gerekir. Bu seçeneği işaretlemek, Twitter’ın çevrimiçi ve çevrimdışı etkinliklerinize göre kişiselleştirilmiş reklamlar sunmasını sağlar. Daha fazla bilgi için Twitter’ın hizmet şartlarına bakın. Şimdi ne seçerseniz seçin, seçiminizi istediğiniz zaman hesap ayarlarından değiştirebilirsiniz. Kutuyu işaretledikten veya işaretini kaldırdıktan sonra İleri’ye basın.

Twitter hesabı
Onayla tıklayarak tarafından adınız, e-posta veya telefon numarası ve doğum tarihi İşaret Up.
Screenshot 8 2

Kayıt işlemine devam etmeden önce, telefon numaranıza veya e-posta adresinize gönderilen doğrulama kodunu girmeniz istenecektir. Kodu girin ve İleri’ye basın.

Son olarak, Twitter hesabınız için benzersiz bir şifre oluşturmanız istenecektir. 8 karakter veya daha fazla olmalıdır.

Twitter profilinizi oluşturun

Ardından, bir profil resmi yüklemeniz istenir. Profil resimleri 400×400 pikselden büyük olmamalıdır . İsterseniz bu adımı atlamayı seçebilirsiniz.

Twitter profiliniz için kısa bir biyografi girin. Bu bilgiler herkese açık olacaktır. Dilerseniz bu bölümü atlayabilirsiniz.

İlgi alanlarınızı ve kimi takip edeceğinizi seçin

Bir profil oluşturduktan sonra, ilginizi çeken konuları aramanız istenecektir. Okumakla ilgilendiğiniz konuları arayabilir veya tıklayabilirsiniz. Bu adımdaki seçimler, Twitter’ın gelecekte sizin için önerdiği konuları ve kullanıcıları etkileyebilir.

Ardından, takip etmeniz önerilen Twitter kullanıcılarının bir listesi gösterilir. Listede ilerleyin ve takip etmek istediğiniz herhangi bir kullanıcının yanındaki Takip Et düğmesini tıklayın. Dilerseniz bu adımı atlayabilirsiniz.

Son olarak, bildirim tercihlerinizi seçmeniz istenecektir. Kayıt ve kurulum sürecini tamamlamak için bir seçim yapın. Seçiminizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz