Ana Sayfa İnceleme Xioami Mi’nin Drone’u Ortaya Çıktı: Mi Drone Ürün İncelemesi

Xioami Mi’nin Drone’u Ortaya Çıktı: Mi Drone Ürün İncelemesi

0
Paylaş

Ürettiği fiyat performans canavarı akıllı telefonlarla adını duyduran ve her geçen gün marka bilinirliğini biraz daha artıran Uzakdoğulu teknoloji üreticisi Xioami şimdi de Air Drone‘u ile karşımıza çıktı.

Tasarım olarak ‘DJ Phantom‘u andıran ürünün 4K video kaydı yapabilen ve FullHD video kaydı yapabilen olmak üzere iki farklı modeli bulunuyor. Modüler bir tasarımla üretilen ürün, ilerleyen dönemlerde bazı aksesuarlara bağlantı imkanı da verebilecek.

Ürün üzerindeki 4K ve Full HD kameralar 360 derece görüntü kaydı yapabiliyor. Ürün modüler bir tasarıma sahip olduğundan Drone üzerindeki tüm aksesuarlar (Motorlar, pervaneler ve kameralar) sökülüp takılabiliyor.

drone1Drone ile birlikte gelen, uzaktan kumanda modülüne bağlayabileceğiniz Xioami telefonu, kontrol paneli olarak kullanabiliyorsunuz. İlerleyen günlerde farklı marka telefonlar için de kontrol etme özelliğini gelebileceği söyleniyor.

drone2

Ürünün dahili pil kapasitesi 5100MAH ve dahili pil kolaylıkla çıkarılıp yedeği ile değiştirilebiliyor.

Ürünün piyasa satış fiyatı ise ürün üzerindeki kamera kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Tam olarak Ağustos ayından itibaren dünya genelinde satışa çıkacak olan Xioami Mi Drone‘un 1080p kameralı modelinin satış fiyatı 1120TL, 4K video kayıt özelliğine sahip kamera bulunan modelinin fiyatı ise şimdilik 1340TL olarak belirlenmiş durumda.

Ürünün kontrolü ise şimdilik Xioami‘nin kendi uygulama market Mi Home üzerinden Xioami telefonlara yüklenebilen indirilebilen uygulama ile yapılacağı söylense de ürün hakkında kısa süre içerisinde Android ve iOS tabanlı akıllı cihazlar için gerekli uygulamanın geliştirileceği düşünülüyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.