XIAOMI’NİN YENİ AMİRAL GEMİSİ ‘XIAOMI MI6’ ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

XIAOMI’NİN YENİ AMİRAL GEMİSİ ‘XIAOMI MI6’ ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

0
PAYLAŞ
XIAOMI'NİN YENİ AMİRAL GEMİSİ 'XIAOMI MI6' ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

Xiaomi‘nin merakla beklenen yeni amiral gemisi MI6 hakkında yeni bilgiler yayılmaya devam ediyor. Xiaomi MI6, donanımsal ve tasarımsal olarak farklı seçeneklerle kullanıcılarına sunulacak.

Xiaomi kaynakları, MI6 modelini Helio X30 ve Snapdragon 835 ile çalışan farklı modellerle piyasaya süreceğini duyurdu. Modelin, 8 çekirdek ile donatılmış Adreno 540 grafik işlemcisine sahip olacağı söylendi.

Söylentilere göre Xiaomi MI6‘nın, 2017 yılının Şubat ayında Barcelona‘da  Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) tanıtımının yapılması bekleniyor. Xiaomi MI5’in sunumu ise MWC 2016‘da yapılmıştı. Bu da Xiaomi MI6’nın bu yıl MWC 2017‘de sunulma ihtimalini yükseltiyor.

Xiaomi MI6’nın dış görünüşüne gelecek olursak, benzerlik bakımından  Xiaomi MI6, Samsung Note 2’yi andırıyor. Xiaomi, bu modelin kavisli bir ekran ve seramik bir gövde ile kullanıcıların karşısına çıkacağını belirtiyor. Modelin 6GB RAM, 250GB dahili depolama alanı ile piyasaya sürüleceğini duyruldu. Ayrıca Xiaomi MI6, 128GB ve 250GB depolama kapasitesi seçenekleri ile sunulacağı belirtildi.

Xiaomi yetkilileri, MI6 modelinin çift kameraya sahip olacağını belirtiyor. Ana kameranın 20 Megapiksel (MP) olacağı ve görüntü sensörlerinin SONY IMX 3H8 olacağını bildirdiler. Ön kamera ise 12 Megapiksel (MP) çözünürlüğe sahip olacak. Ayrıca 5.2 inç ekran, hızlı şarj teknolojisi sahip Hızlı Şarj 4.0 desteği ve batarya kapasitesinin de 4000 MAH olacağı belirtildi. Bu modelin MIUI8 arayüzüne sahip Android 7.1 işletim sistemi ile sunulacağı da belirtildi

Xiaomi MI6’nın tam çıkış tarihi bilinmezken, fiyatının tüm Xiaomi modellerinden daha pahalı olacağı bekleniyor. Xiaomi yetkilileri bu modelin fiyatının yüksek olmasının, kullanacakları yeni materyal ve donanıma bağlı olacağını belirtti. Xiaomi, bu modelin 2499TL (370$) üretim maliyetinin olacağını belirtti.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

BİR CEVAP BIRAK