Ana Sayfa İnceleme Xiaomi’den, iPhone’dan Daha İnce Akıllı Televizyon: ‘Xiaomi Mi TV 4’ Özellikleri ve...

Xiaomi’den, iPhone’dan Daha İnce Akıllı Televizyon: ‘Xiaomi Mi TV 4’ Özellikleri ve Fiyatı

0
Xiaomi'den, iPhone'dan Daha İnce Akıllı Televizyon: 'Xiaomi Mi TV 4' Özellikleri ve Fiyatı

Uzakdoğulu teknoloji geliştiricisi Xiaomi, son yıllarda akıllı telefon pazarında yarattığı sükseyi, akıllı televizyon alanına da taşıyarak her geçen gün ürün yelpazesine yeni bir ürün daha ekliyor. Bir süredir akıllı televizyon üretimi yapan firma, bu alandaki en yenilikçi ürününü Xiaomi Mi TV 4‘ü geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü teknoloji fuarı CES 2017‘de tanıttı.

Üst sınıf ürün segmentinde yer alan Mi TV4, oldukça ince olan tasarımıyla ön plana çıkıyor. 4.9 milimetre inceliğiyle şuan piyasada bulunan en ince iPhone‘dan bile daha ince bir tasarıma sahip olan Mi TV 4, aynı zamanda sahip olduğu Android işletim sistemi ve yapay zekasıyla ön plana çıkıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Patch Wall isimli yapay zeka teknolojisine sahip olan televizyon, izlenilen programları analiz ederek kişisel yayın önerileri sunabiliyor. Yapay zekanın yanısıra modüler bir yapıya da sahip olan Xiaomi Mi TV 4‘e, HDR ve Dolby Atmos desteği kazandırılabiliyor.

Ürünün kutu içeriğinden stand ayağı, askı aparatı ve Mi TV Bar aksesuarı çıkıyor. Mi TV Bar denilen ve televizyonun hemen altına yerleştirilen aparatın içerisinde televizyonun anakartı, işlemcisi, bağlantı konnektörleri ve sound bar hoparlörü yer alıyor. Anakartı vb. donanımı televizyondan ayıran Xiaomi, bu sayede hem ürünün daha az ısınmasını, hem de çok daha ince bir tasarıma sahip olmasını sağlıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3840×2160 piksel 4K çözünürlüğe sahip olan Xioami Mi TV 4 hakkında paylaşılan donanım bilgisi ise henüz bulunmuyor. Şimdilik 49 inç ve 59 inç büyüklüklere sahip 2 farklı modelinin olacağı bilinen televizyonun 49 inç‘lik versiyonunun Çin‘de 1500$ fiyat etiketinden satışa sunulması bekliyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA