Ana Sayfa Mobil Xiaomi Mi Air Charge Kablosuz Sarj Devrimi Yapmaya Geliyor

Xiaomi Mi Air Charge Kablosuz Sarj Devrimi Yapmaya Geliyor

0

Xiaomi, geçtiğimiz aylarda Mi Air Charge ismini verdiği yeni bir kablosuz şarj cihazı duyurdu. Bu cihazı benzerlerinden ayıran özelliği ise, enerjiyi dalgalar halinde iletiliyor oluşu. Bu da cihaza yakın temasta olan kablosuz sarj özelliği olan bütün cihazların Mi Air Charge‘dan faydalanacağı anlamına geliyor.

Bildiğiniz üzere üretilen bütün akıllı telefonların artık neredeyse düşük ya da yüksek volt değerlere ait kablosuz sarj özellikleri mevcut , fakat bu teknoloji adının verildiği gibi gerçekten de kablosuz mu ?

Maalesef ki bu sorumuzun cevabı evet değil , yıllarca piyasayı bu şekilde domine etmeye çalışan akıllı telefon üreticileri ‘manyetik sarj’ desteğini kablosuz sarj olarak adlandırdı ve kullanıcıların gözünü boyadı.

mi-air-charge-technology-290121.jpg (1310×873)

Fakat yıllardır yaptığı inovatif çalışmalarla birlikte tüketicilerin gönüllerinde taht kuran Xiaomi , şirket devrimlerine bir yenisi daha ekleyerek bu duyuruyu yaptı. “Mi Air Charge” olarak isimlendirilen bu cihazı benzerlerinden ayıran önemli bir özelliği var. Bu özellik, ürünü kullanırken telefonunuzla temas etmesine gerek duymuyor oluşu , bu gerçekten de kulaklara inanılmaz gelen bir detay.

Xiaomi Mi Air Charge, temelinde bir kablosuz şarj istasyonu fakat ürünün çalışma şekli, diğer kablosuz şarj cihazlarından çok daha farklı. Ürün içeriğinde bulunan 10’larca anten sayesinde bulunduğu ortamda dalgalar yayarak , etrafında bulunan kablosuz sarj özelliği olan cihazları besliyor , bu dalgalar onlarca cihazı besleyecek kadar güçlü. Fakat işin sağlık boyutunu düşünmek gerekirse bu yönde Xiaomi‘nin kullanıcılarına tatmin edici açıklamalar yapması gerekiyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

xiaomi-den-ezber-bozan-teknoloji-mi-air-charger-ozellikleri-1.jpg (590×795)

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ürünün Çalışma Şekli

Xiaomi , internet sitesinde paylaştığı bir gönderide bu ürünün nasıl çalıştığını detaylandırarak anlattı. Firma tarafından yapılan açıklamalara göre ürün 5 fazlı bir anten dizisine sahip. Bu antenler, kablosuz dalgaları algılan cihazların tam olarak hangi nokta da olduğunu tespit ediyor. Cihazın etrafında da tam olarak 144 adet anten kullanan Xiaomi , bu antenler aracılığıyla da dalga iletimi yapıyor. Klasik kablosuz şarj altyapısından farklı çalışan bu ürün adeta gelecekte ki teknolojilerin bir fragmanı gibi gözüküyor.

xiaomi-mi-air-charge.jpeg (768×512)Ürünün tasarımı bu şekilde , Xiaomi ürünün tanıtımı ve duyurusu için prototip şeklinde ki görünümü kullanıcılarla paylaştı . Fakat bu teknoloji üzerine yoğunlaşılması gereken ve yukarıda ki özeleştirimde olduğu gibi ‘Sağlık koşullarını olumsuz etkilemeden‘ piyasaya sunulması gereken bir ürün. Xiaomi resmi olarak ürün ile alakalı herhangi bir fiyat bilgisi belirtmedi , buda demek oluyor ki henüz geliştirme ve test aşamasında . Fakat bu bile önemli bir detay , çünkü bugüne kadar hiçbir mobil cihaz üreticisi bu yönde bir projeye imza atmamıştı. Umarız ki Xiaomi‘den bu yönde hayatımızı kolaylaştıracak bir çok ürünün haberini sık sık alırız.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA