Ana Sayfa Destek Xiaomi Mi 10T Pro İncelemesi

Xiaomi Mi 10T Pro İncelemesi

0

Xiaomi dur-durak bilmeden akıllı telefon dünyasında basamakları tırmanmaya devam ediyor ve bu sektörde açık ara lider olmaya gözünü diktiğini bizlere gösteriyor. Firma, her segmente uygun cihazlar üretmeye özen gösteriyor. Orta segment bir seri olan Mi T serisi, bu sefer de Mi 10T Pro modeliyle karşımıza çıktı. Cihazın genel olarak özelliklerini beğensek de, eksik özelliklerinin olduğunu da söyleyebiliriz. Bu makaled sizler için bu cihazı inceledik.

maxresdefault-5.jpg (1280×720)

Ekran Paneli

Xiaomi genel olarak orta ve alt segment telefonlarında IPS LCD panelini kullansa da, bu model için orta segment demek bile haksızlık olur. Cihaza bir AMOLED ekran eklenebilirdi, bu açıdan ilk dezavantaj ekran paneli olarak gözüküyor. Kullanıcıları üzen tek detay bu olsa gerek. Ayrıca ekran HDR10 desteğine, 650nit parlaklığa ve 395 ppi piksel yoğunluğuna sahip FHD+ bir ekran.

Yenileme Hızı

Xiaomi, ‘yeniliklerin firması’ tabirinin hakkını sonuna kadar veriyor. Artık yüksek yenileme hızlarını tüm markalar yeni cihazlarına senkronize ederek karşımıza çıkarıyor (90Hz, 120Hz gib). Fakat bu modelde 144Hz ekran yenileme hızı karşımıza çıkıyor; bu gerçekten yüksek bir değer, özellikle sosyal medya kullanımı ve yüksek grafikli oyunlarda harika bir deneyim sunacak gibi gözüküyor.

Tasarım

Cihazın ön paneli, alışılagelmiş Xiaomi modellerinden benzersiz olarak karşımıza çıkıyor, bu açıdan kabullenilebilir ve hoş durduğunu söyleyebilirim. Burada firma sanırım renk seçenekleriyle bu tasarım detayını daha hoş hale getirmiş. Öte yandan arka kısıma bakıldığında gerçekten hoş bir kamera dizilimi var ve gerçekten beğeniyi hak ediyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

xiaomi-mi-10t-ile-mi-10t-pro-tasarimi-ve-fiyatlar-ortaya-cikti-1-1280x720.jpg (1280×720)


Kamera

Xiaomi kamera konusunda son 2 yılda muazzam bir ilerleme kaydetti , teknik özellikleri şu şekilde ;

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Arka Kamera: 108 MP
İkinci Arka Kamera: 13 MP ultra geniş açılı
Üçüncü Arka Kamera: 5 MP makro lens
Ön Kamera: 20 MP

DXOMARK henüz ölçüm sonuçlarını paylaşmadı , fakat ilk 3’e gireceğine son derece emin olduğumu söyleyebilirim , lansman’da özellikle kamera konusunun üzerinde çok duruldu bu yönden iyi bir puan alacağını düşünüyorum.

RAM / ROM / PİL

Cihaz ülkemizde 128/256 GB ROM modelleriyle satışa sunulacak , ayrıca 8 GB RAM desteği bulunmakta , bunlar gayet yüksek değerler ayrıca 33 W destekli 5000 mAh bataryası da bulunmakta.

DSCF7380.0.jpg (1200×800)

Kablosuz Sarj

Bu modelde maalesef ki kablosuz sarj özelliği mevcut değil , buda diğer bir dezavantaj diyebiliriz.

İşlemci / 5G desteği

Cihaz bu yıla damgasını vuran Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemci platformuyla birlikte gelmekte , işlemci gücü son derece yüksek ve muaddilerine göre pil tüketimi ve CPU sıcaklığı daha düşük bu nedenle en iyi seçimlerden biri olduğunu söyleyebilirim , Ayrıca işlemci 5G bağlantı bandını destekliyor , 5G desteği henüz ülkemizde mevcut değil.

Genel Bakış

Cihaz genel olarak alınmaya ve kullanmaya layık bir cihaz, üstün özellikleri oldukça fazla bu nedenle alınabilecek ürünler listesine ekleyebilirsiniz , eğer bir cep telefonuna ihtiyacınız varsa 5000 TL üzerine çıkabilirim diyorsanız alınabilecek yegane cihazlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Cihazın ülkemizde ki satış rakamı 5700 TL.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA