Ana Sayfa Bilgisayar XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra Ekran Kartı İncelemesi

XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra Ekran Kartı İncelemesi

0

Yeni XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra size yardımcı oluyor. Orijinalin iki adet 100mm krom fanını iki adet 90mm ve bir adet 100mm fan ile değiştirir ve orijinalin ısınma kaygılarını gidermek için örtünün altındaki soğutma tasarımını destekler. Sonuç mu? 440 $ ‘lık fiyat etiketi için selefinin kusurlarını düzelten, yine de muhteşem, yüksek performanslı, sessizce sarkan bir grafik kartının kas arabası.

XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra: Özellikleri

AMD’nin yeni Navi GPU’nu kullanan XT Radeon RX 5700’ ün, son jenerasyon Vega yongalarıyla birlikte temel özelliklerine bir göz atın.

XFX taban üzerine kuruludur. Orijinal Thicc II Ultra, varsayılan Performans BIOS’taki 1.870MHz Oyun Saati sayesinde – referans 1,755MHz’in üzerinde – test ettiğimiz en hızlı Radeon RX 5700 XT idi. Thicc III Ultra, pedalı metale daha da zorluyor ve 1.810MHz’lik bir taban saati olan Performans modunda kabarık bir 1.935MHz Oyun Saatine çarpıyor. Bu, yeni Radeon RX 5700 XT performans şampiyonu olmasına rağmen, eferanslarımızda göreceğiniz gibi, kare hızı farkı çıplak gözle algılanmayacak.

Daha fazla güç talebi, daha fazla güç ve bu yeni yineleme, 6-pin ve 8-pin bağlantılardan ziyade bir çift 8-pin güç konektörü gerektirir. XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra’nın Performans BIOS’u 230 watt, önceki modele göre 20W daha fazla ve rekabete göre daha adil bir miktar olarak değerlendirilirken, tahtadaki fiziksel bir anahtarla erişilebilen ikincil bir Sessiz BIOS; Güç verimliliği ile ilgilenen insanlar için 195W.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Thicc III Ultra gibi büyük, maksimuma sahip bir grafik kartından daha iyi güç verimliliği isteyen kimsenin fikrini bilmiyordum, ancak daha fazla seçenek her zaman memnuniyetle karşılıyor ve bunu düzeltmek isteyen insanlar (bunun için daha muhtemel bir izleyici) ekstra BIOS’u beğenecekler Hızaşırtma çabalarının kötüye gitmesi durumunda seçenek.

Daha fazla güç aynı zamanda işleri sıcak ve gürültülü tutmaktan daha ağır metaller gerektirir. Thicc III Ultra, neredeyse bir inç daha uzunluğunu ölçen üç yuvalı kuzeni kadar Thicc’dir. Gerçekten de “Thicc”. Bu geniş boyut bile, Navi’nin orijinal Thicc II’deki gücünü tam olarak ele almak için yeterli değildi, ancak XFX’in “Ghost” termal tasarımı Thicc III Ultra’da çok ihtiyaç duyulan bazı iyileştirmeler aldı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Daha önce belirtildiği gibi, orijinalin 100 mm’lik çift fanları, 90 mm’lik bir fan ile değiştirildi ve üçüncü bir 100 mm’lik kanat seti ilave hava akışı için aralarına yerleştirildi. Daha fazla hayran, Thicc II ile yaşadığımız gürültü kaygılarını hafifletmeye yardımcı olarak daha yavaş dönebilecekleri anlamına geliyor. XFX’in Thicc II ile yapılan Radeon RX 5700 XT’ye kıyasla yüzde 35 oranında bir gürültü azaltma talep ettiği durumlarda, yeni Thicc III pazarlama malzemelerine göre yüzde 50 oranında bir iyileşme sağlıyor. Thicc III Ultra ayrıca, fanların GPU ağır yüke girene kadar hareket etmesini engelleyen sıfır DB fan teknolojisi içerir. Boşta tutulan fanlar, bir oyunda mermi yerine masaüstünde e-tabloları saplarken sessiz bir deneyim yaratır.

XFX ayrıca, soğutucu kartını (dolayısıyla kartın ekstra boyutu) uzattı ve GDDR6 modüllerine, orijinal Thicc II tasarımındaki bellek ısısı endişelerine yanıt vermek için bakır bir soğutma plakası verdi. Beraber ilave edildiğinde, soğutma tweaks önemli bir yaşam kalitesi iyileştirme sağlar. Şimdi Navi’nin fan kontrolü ile ilgili erken diş çıkarma sorunları ortadan kalktı, her şey kutudan beklendiği gibi çalışıyor.

XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra, ölüme karşı muhteşem kalıyor. En son hafızadaki en sevdiğim grafik kartı tasarımı olarak kutup karşıtı moda olsa da Galax GeForce RTX 2070 Super WTF ile tam orada. Thicc II’yi nasıl tanımladığımı işte bu, Thicc III için geçerli olduğu gibi kaldı:

“Tat özneldir, ancak her zaman orijinal Çift Yayılım tasarımına hayran oldum ve XFX Radeon RX 5700 XT Thicc II Ultra, gözlerimin üzerine koyduğum en güzel ekran kartlarından biri. Kart, krom vurgulu, son derece temiz, son derece sağlam görünümlü siyah bir havayı sallıyor, kartın sonuna kadar, roadster görünümünü artıran bir krom ızgarayla donatılıyor.

Siyah plastik örtü, kartın kenarını sararak, altındaki alüminyum soğutucuya bir bakış verirken, kartın üstünde XFX logolu metal bir arka plaka, keskin ve sağlam bir görünüm verir. Bu grafik kartında herhangi bir RGB aydınlatma bulamazsınız. ”

XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra’nın tasarımını seviyorum. Fakat görünüm tamamen önemli değldir.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA