Ana Sayfa Destek Windows İçin En İyi 10 Medya Oynatıcısı

Windows İçin En İyi 10 Medya Oynatıcısı

0
Paylaş
Windows İçin En İyi 10 Medya Oynatıcısı
 • VLC Media Player

Windows İçin En İyi 10 Medya Oynatıcısı

VLC Media Player, tüm popüler platformlarda kullanılabilen ücretsiz ve açık kaynaklı bir medya oynatıcısıdır. Video LAN projesi tarafından geliştirilen VLC Media Player, çok sayıda ses ve video dosyası formatlarını destekler. Windows Media Player alternatifi medya player yazılımları arasında en çok tercih proğramlardan biri olan VLC Media Player sık sık güncelleme alır ve geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Windows 10‘dan Windows XP SP3‘e kadar tüm Windows sürümlerinde çalışır.

 

 • PotPlayerVLC Media Player gibi diğer video oynatıcılarla yarışan PotPlayer, son zamanlarda iyi bir üne kavuşmayı başardı. Gereksinimlerinize uygun hale getirmenizi sağlayan geniş bir yelpazede özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelmesi, bu media oynatıcısını en çok önerilen proğram olarak öne çıkarıyor. PotPlayer, CUDA, QuickSync ve DXVA gibi teknolojiler ile maksimum performans ve deneyim sunabilir. Bu yüzden PotPlayer listede en iyi ikinci medya oynatıcıdır.

  Windows 10, Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista, Windows XP platformları ile uyumludur ve bu platformları destekler.

   

  • KMPlayerKMPlayer, hemen hemen tüm video ve ses dosyalarını oynatma yeteneğine sahip, ücretsiz bir medya playerdır. 3D, 4K, UHD desteği ile kullanıcılar, cihazlarında yüksek çözünürlüklü videolardan yararlanabilir.

   Windows 10, Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista, Windows XP platformlarını destekler ve bu platformlarda çalışır.

    

   • Media Player Classic -Ev Sinema Sistemi-Adından da anlaşılacağı gibi Media Player Classic, en iyi medya oynatıcılar listemizde yer alması zorunlu olan klasik bir medya oynatıcısıdır. Bu ücretsiz multimedya oynatıcı, herhangi bir güçlük çekmeden eski bilgisayarınızda bile kullanılabilir.

    Windows 10, Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista, Windows XP platformlarında çalışır.

     

    • ACG OynatıcıWindows 10 için temiz görünümlü bir UWP medya oynatıcı uygulaması arıyorsanız, şimdi aramanızı durdurmanın vakti geldi çünkü ACG Player sizin en iyi ve son seçiminiz olabilir. Ses ve video efektleri, müzik görselleştirici, hareket kontrolü, arka plan müziği gibi temel özelliklere sahip, oldukça düşük seviyede sistem kaynaklarını kullanan hafif bir medya oynatıcıdır. Harici cihazlar, dosyalar ve disklerden oynatmayı da destekliyor. ACG Player‘ın daha hafif bir versiyonu ve bazı özellikleri olmayan daha hızlı sürümü Ax-Lite formunda sunuluyor.

     Windows 10 desteklidir.

     • GOM Media Player

GOM‘un kendi kütüphanesini kullanarak çok sayıda altyazı indirebilir ve tercih ettiğiniz dilde sinema ve TV şovlarının tadını çıkarabilirsiniz.

Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 platformlarını destekler ve bu platformlarda çalışır.

 • DivX Player

Bu popüler ve kullanışlı medya oynatıcı ile UltraHD (4K) oynatmanın keyfini çıkarabilirsiniz. DivX oynatıcısının MP4, MKV, DivX ve AVI gibi en popüler formatlarda oynatılan video dosyaları için optimize edildiğini söylemeye gerek yok. Birden fazla ses desteği, farklı müzikler arasında güçlük çekmeden geçiş yapabilmeniz anlamına gelir.

Windows 10, Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista, Windows XP desteklidir.

 • Kodi

Kodi, ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir medya oynatıcıdır. Bir medya merkezi deneyimi elde etmek için dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda kullanabileceğiniz, özelleştirilebilir bir medya oynatıcıdır. Başlangıçta Kodi, bağımsız olarak geliştirildi ve Xbox oyun konsolu için Xbox Medya Merkezi olarak adlandırıldı.

Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 desteklidir.

 

 • Pleks2015 yılında Plex büyük bir değişiklik yaptı ve Plex Ev Sineması‘nı yeni Plex Media Player ile değiştirdi. Bu medya player tüm ses ve video dosya türlerini destekler. Chromecast desteklendiği için, videoları daha büyük TV ekranında oynatabilirsiniz. Oynatıcınızı kontrol etmek için Plex uygulamasını telefonunuzda veya tabletinizde de kullanabilirsiniz.

   Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 desteklidir.

  • 5KPlayer

Windows 10 için en çok oy alan video oynatıcıdır. Hemen hemen her türlü video ve ses dosyasını, bir eklentiye gerek duymadan oynatabiliyor. 5KPlayer aynı zamanda YouTube, Facebook, Vimeo, MTV, vb. gibi web sitelerinden video ve müzik almanıza izin verir.

 Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 platformlarını destekler.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.