Ana Sayfa Bilgisayar Windows Güncellemelerini Kontrol Etme ve Yükleme

Windows Güncellemelerini Kontrol Etme ve Yükleme

0

Windows 10, 8, 7, Vista ve XP’de Güncellemeleri Kontrol Etme

Hizmet paketleri ve diğer yamalar ile büyük güncellemeler gibi Windows güncellemelerini kontrol etmek ve yüklemek, herhangi bir Windows işletim sistemini çalıştırmanın gerekli bir parçasıdır.

Windows güncellemeleri, Windows kurulumunuzu birçok şekilde destekleyebilir. Windows güncellemeleri, Windows ile ilgili belirli sorunları çözebilir, kötü amaçlı saldırılara karşı koruma sağlayabilir ve hatta işletim sistemine yeni özellikler ekleyebilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Windows Güncellemelerini Kontrol Etme ve Yükleme
Windows güncellemeleri en kolay şekilde Windows Update hizmeti kullanılarak yüklenir. Güncelleştirmeleri kesinlikle Microsoft’un sunucularından manuel olarak indirebilmenize rağmen, Windows Update üzerinden güncelleme yapmak oldukça kolaydır.

Microsoft yeni Windows sürümlerini piyasaya sürdükçe Windows Update hizmeti yıllar içinde değişti. Windows güncellemeleri Windows Update web sitesini ziyaret ederek yüklenirken, Windows‘un daha yeni sürümlerinde daha fazla seçenek içeren özel bir yerleşik Windows Update özelliği bulunur.

Aşağıda, Windows sürümünüzü temel alan Windows güncellemelerini kontrol etmenin ve yüklemenin en iyi yolu verilmiştir. Bilgisayarınız için doğru adımları izlediğinizden emin olmak için hangi Windows sürümünü kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

 

Windows 10’da Güncellemeleri Kontrol Etme ve Yükleme

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Başlat menüsünü ve ardından soldaki dişli / ayarlar simgesini seçin. Orada, Güncelle ve Güvenlik’i ve ardından soldaki Windows Update’i seçin .

Güncellemeleri kontrol et’i seçerek yeni Windows 10 güncellemelerini kontrol edin .

Windows 10’da, güncellemeleri indirmek ve yüklemek otomatiktir ve bilgisayarınızı kullanmadığınızda bir kerede veya bazı güncellemelerde hemen gerçekleşir.

Windows 8, 7 ve Vista’da Güncellemeleri Kontrol Etme ve Yükleme

Windows 8 , Windows 7 ve Windows Vista güncelleştirmeleri için Denetim Masası Windows Update üzerinden kolaylıkla yapılır.

Windows‘un bu sürümlerinde, Windows Update, Denetim Masası’nda yapılandırma seçenekleri, güncelleme geçmişi ve çok daha fazlası ile birlikte bir uygulama olarak bulunur .

Kaldırılan yeni güncellemeleri kontrol etmek için Güncellemeleri kontrol et’i seçin . Yükleme bazen otomatik olarak gerçekleşir veya hangi Windows sürümünü kullandığınıza ve Windows Update’in nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak Güncellemeleri yükle düğmesi aracılığıyla sizin tarafınızdan yapılması gerekebilir .

Microsoft artık Windows 7‘yi desteklememektedir ve bu nedenle yeni güncelleştirmeler yayınlamamaktadır. Windows 7’nin Windows Update yardımcı programı aracılığıyla sunulan tüm güncelleştirmeler, 24 Ocak 2020’de destek sona erdikten sonra yüklenmemiş olan güncelleştirmelerdir.

Microsoft artık Windows Vista’yı desteklememektedir ve bu nedenle yeni güncelleştirmeler yayınlamamaktadır. Windows Vista‘nın Windows Update yardımcı programı aracılığıyla sunulan tüm güncelleştirmeler, 11 Nisan 2017’de sona erdiğinden bu yana yüklenmemiş olan güncelleştirmelerdir.

Windows XP, 2000, ME ve 98’de Güncellemeleri Kontrol Etme ve Yükleme

Windows XP ve önceki Windows sürümlerinde, Windows Update, Microsoft’un Windows Update web sitesinde barındırılan bir hizmet olarak kullanılabilir.

Windows‘un yeni sürümlerindeki Denetim Masası uygulamasına ve Windows Update aracına benzer şekilde, birkaç basit yapılandırma seçeneğinin yanı sıra kullanılabilir Windows güncelleştirmeleri de listelenir.

Kaldırılan güncelleştirmeleri denetlemek ve yüklemek, Windows Update web sitesindeki ilgili bağlantıları ve düğmeleri seçmek kadar kolaydır.

Microsoft artık Windows XP’yi veya önceki Windows sürümlerini desteklememektedir. Windows Update web sitesinde Windows XP bilgisayarınız için Windows güncelleştirmeleri bulunsa da, gördüğünüz her şey 8 Nisan 2014’te Windows XP‘nin destek tarihinden önce yayımlanan güncelleştirmeler olacaktır.

Windows Update’i yüklemenin tek yolu Windows Update hizmeti değildir. Yukarıda belirtildiği gibi, Windows güncellemeleri Microsoft Yükleme Merkezi’nden tek tek indirilebilir ve daha sonra manuel olarak yüklenebilir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA