Ana Sayfa Destek Windows güncellemeleri gerekli mi? Cevaplıyoruz

Windows güncellemeleri gerekli mi? Cevaplıyoruz

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Salı Yaması

Windows, sürekli güncellemeler alan iyi kurulmuş bir işletim sistemidir. Bunlar ya rastgele dağıtılan daha küçük olanlar, Salı Yaması sırasında planlananlar daha büyük şeklinde gelir.

Tabii ki, yıllar sonra bile, kullanıcılar hala her güncellemede en son güncellemeleri yüklemeye gerek olup olmadığını merak ediyorlar.

Tabii ki, bu güncellemelerin en son güvenlik özellikleriyle birlikte geldiğini unutmamak gerekir. Bu, Çarşamba günü Exploit sırasında hedef olmak istemiyorsanız onları almanın zorunlu olduğu anlamına gelir.

Tabii ki, güvenlik tek endişeniz değil. Dünyanın dört bir yanındaki teknoloji hayranları, işletim sistemlerinin işlevselliğini artıracak yeni özellikler getirmek için en son güncellemeleri merakla bekliyorlar.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tartışma zaman kadar eski olduğu için, Windows’unuzu güncellemenin buna değip değmeyeceği ile ilgili en yaygın soruların bazılarını yanıtlamaya karar verdik.

Windows Güncellemeleri hakkında bilmeniz gerekenler

Windows güncelleme günlükleri nerede saklanır?

Microsoft, artık bilgisayarınızda herkesin okuyabileceği basit bir metin dosyası olarak depolanmadığından, güncelleme günlükleriyle ilgili birkaç şeyi değiştirdi.

Windows Update hizmeti artık C: WindowslogsWindowsUpdate konumu altında Windows günlükleri için bir dizi Olay İzleme (ETL dosyaları) yazar.

Bunlar aşağıdaki yöntemlerden biri kullanılarak görüntülenebilir:

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • PowerShell cmdlet’ini kullanma
  • Yerleşik Olay Görüntüleyicisi aracını kullanma

Windows etkinleştirme olmadan güncellenebilir mi?

Güncelleştirmeleri almak için Windows’un etkinleştirilmesine gerek yoktur. Bununla birlikte, çoğu doğada kozmetik olan aktif olmayan versiyonlarda birkaç sınırlama olduğunu unutmayın.

Hangi Windows güncellemesine sahibim?

Aşağıdaki adımları uygulayarak hangi güncelleştirmeyi çalıştırdığınızı görebilirsiniz:

  1. Başlat’a basınız.
  2. Ayarlar (dişli şeklindeki düğme) tıklayınız.
  3. Sistem Seçin
  4. Hakkında seçin
  5. Doğrudan Windows spesifikasyonları altında, cihazınızın hangi Windows sürümünü ve sürümünü çalıştırdığını kontrol edebilirsiniz.

Windows işletim sisteminizi neden güncellemeniz gerektiğiyle ilgili başka sorularınız mı var? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.