Ana Sayfa Bilgisayar Windows 8.1 Sistem Görüntüsü Yedekleme Nasıl Yapılır?

Windows 8.1 Sistem Görüntüsü Yedekleme Nasıl Yapılır?

0
11858 teknik destek

Günümüzde çoğu işimizi hatta neredeyse bütün işlerimizi bilgisayar üzerinden yaptığımız bir gerçek. Bilgisayarlar hepimiz için vazgeçilmez bir araç olmuş durumda. Öğrenciler ödevlerini yapmak amacıyla, yetişkinler işlerini halletmek amacıyla kullanıyor. Bunlar dışında çoğu önemli dosyamızı, evraklarımızı bilgisayarlarda saklıyoruz ve bu bilgisayarlarımızı daha da önemli kılıyor. Fakat olası bir durum karşısında bilgisayarımız bozulabilir ve içerisindeki veriler kaybolabilir. Bu kimsenin istemeyeceği bir şey. Böyle olayların yaşanmaması için bilgisayar içerisindeki her şeyimizi güvence altına almamız şart. Böylece başımıza gelebilecek olası durumlara karşı hazırlık yapmış oluruz. Peki bu yedeklemeyi nasıl yapmalıyız?

Öncelikle Windows’un arama kısmından denetim masasına giriyoruz, önümüze çıkan pencereden sistem ve güvenlik kısmına giriyoruz. Buradan da dosya geçmişine tıklıyoruz. Sol alt köşede ‘’sistem görüntüsü yedekleme’’ seçeneği var, oraya tıklıyoruz. Önümüze çıkan pencereden yedeklememizi nereye yapacağımızı seçiyoruz. İster bir DVD kullanın isterseniz USB bağlantısı 3.0 olan bir harici disk ya da ağ üzerinden yedekleme yapabilirsiniz. Karşınıza sabit diskin bölümleri çıkacaktır. Buradan hangilerini yedeklemek istiyorsanız seçebilirsiniz.

11858 teknik destek

Yedeklemeyi başlattıktan sonra bu işlemin bitmesi biraz uzun sürecektir. Yedeklemeniz bittikten sonra geriye başka bir işlem kalmıyor. Geri yüklemenizi yapmak için ise Boot Menu’yu açmanız gerekiyor. Boot Menu’yu her bilgisyar için farklı tuşlarla açabilmektesiniz. Genel de F tuşları ile açılmaktadır. Boot Menu’den, yedeklemenizi yaptığınız harici diski seçeceksiniz. ‘’Bilgisayarınızı onarın’’ seçeneğini seçtikten sonra ‘’Hata Çözümü’’ kısmına girin ve ardından ‘’Gelişmiş Seçenekler’’e tıklayın. Ardından ‘’Sistem Görüntüsü Yedeği’’ne girin. Oradan yedeklemenizi yaptığınız harici diski seçin, buradan sonrasındaki seçenekleri ne tür bir işlem yapacağınıza göre seçebilirsiniz. ‘’İleri’’ tuşuna bastıktan sonra geri yükleme yapılacaktır.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikRedline Rl-Wr1220 modem kurulumu
Sonraki İçerikHkcmd Module veya Hkcmd.exe Nedir? Kaldırılmalı mı?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.