Ana Sayfa Bilgisayar WINDOWS 10’DA MAĞAZADAN NASIL UYGULAMA İNDİRİLİR? (RESİMLİ ANLATIM)

WINDOWS 10’DA MAĞAZADAN NASIL UYGULAMA İNDİRİLİR? (RESİMLİ ANLATIM)

0
Paylaş

Windows 10 işletim sisteminin hayatımıza girmesiyle, kullandığımız cihazlarımızda bazı değişiklikler oldu. Windows 10, Android işletim sistemi gibi, uygulamaları kendi belirlemiş olduğu Windows 10 magazası üzerinden indirmemiz için, Windows 10 yüklü cihazlarda mağaza uygulamasını hazır bir şekilde gönderiyor.

  • Uygulamaları nasıl yükleyeceğimize gelecek olursak, öncelikle bilgisayarımızda bulunan mağaza uygulamasına giriyoruz.

  • Uygulamayı açtığımızda, uygulama indirmek için öncelikle Windows Live kullanıcı hesabımızla giriş yapmamız gerekiyor. Kullanıcı hesabınız yoksa oluşturmak gerekiyor. Oturum Aç dedikten sonra yeni bir pencere geliyor karşımıza.

  • Skype hesabınız, Microsoft hesabınız varsa, bunlarla da giriş yapabilirisiniz. Yoksa, alt kısımda bulunan Hesap oluşturun linkine tıklayıp, hesap oluşturduktan sonra bilgilerimizi girip Oturum Aç  butonuna tıklıyoruz.

  • Giriş yaptığımızda, karşımıza indirebileceğimiz uygulamalar geliyor. Buradan istediğimiz uygulamayı seçebiliyoruz. İndireceğimiz uygulamalar için bilgisayarımızın özelliklere sahip olması gerekiyor. İndirmek istediğimiz uygulamanın üstüne tıklıyoruz.

  • Yeni açılan pencerede Al seçeneği bulunuyor, buraya tıklıyoruz.

  • Son olarak, uygulamanın bilgisayarınıza indirme işlemi başlıyor, ardından istediğimiz gibi indirdiğimiz uygulamayı kullanabilir veya oyunu oynayabiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin