Ana Sayfa Bilgisayar Windows 10’da Mağaza Açılmama Sorunu ve Çözümü

Windows 10’da Mağaza Açılmama Sorunu ve Çözümü

2
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’da en çok karşılaşılan problemlerden olan Mağaza açılmama ve Mağaza üzerinden uygulama indirememe gibi sorunlar nasıl giderilir, sizler için derledik.

windows-10-magaza-acilmama-sorunu-1

Konu ile ilgili artan şikayetlerin ardından Microsoft bu problem için bir hata gidericisi geliştirdi. Hata gidericisini bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=268423

Dosyayı indirdikten sonra bilgisayarınızda çalıştırmanız gerekiyor. Daha sonra çözülecek sorunlar arasından Windows Mağazası Uygulamarı’nı seçip İleri diyoruz.

windows-10-magaza-acilmama-sorunu-2

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sorun giderici sorunları bulduktan sonra otomatik olarak düzeltecektir.

windows-10-magaza-acilmama-sorunu-3

windows-10-magaza-acilmama-sorunu-4

windows-10-magaza-acilmama-sorunu-5

Tüm işlemlerin tamamlanmasının ardından sisteminizi bir defa yeniden başlatmanız, işletim sisteminizin yapılandırılan ayarlarının stabil şekilde çalışması adına faydalı olacaktır.

Sorun gidericinin yanı sıra bu problemin tekrar yaşanmaması için Microsoft tarafından KB3081424 kodlu bir güncelleştirme yayınlandı. Ancak bu güncelleştirme, Mağaza Ayarları ve uygulamalarının açılmama sorununu gideremiyor. Sorunların tamamen çözümlenebilmesi için öncelikle sorun giderici ile, ilgili problemi çözmeniz, daha sonra gerekli tüm güncelleştirmeleri yapmanız gerekiyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

2 YORUMLAR

  1. Windows 10 a gelen 30 temmuz 2019 güncellemesi herşeyi çözmüş o güncelleme sonrası windows defenderde dahil herşeyi yenilemişler güvenlik duvarı sorunu ayrıca edge tarayıcı sorunu ve özellikle microsoft store sorunu çözülmüş yani son gelen güncellemeyi mutlaka indirin bir çok yenilikte mevcut açılış hızınıda düzeltmişler karanlık temalar falan var 

Comments are closed.